Sprinterzy Buskiego 'SŁONECZKA' najszybsi w Mistrzostwach Makroregionu w Łodzi

Dodał: Agnieszka Data: 2014-09-15 11:42:14 (czytane: 5216)

W dniach 13-14 września na stadionie lekkoatletycznym Łódzkiego AZS rozegrano Mistrzostwa Makroregionu Młodzików w lekkiej atletyce. Rewelacją w biegach sprinterskich okazali się zawodnicy Buskiego Słoneczka w biegach na dystansie 100m i 300 m.

Mateusz WRÓBEL zwyciężył na 100m czasem 11:44sek, a w biegu na 300 m zwyciężył z czasem 35:99 (rekord życiowy) na najlepszy tegoroczny wynik na listach PZLA w kategorii młodzika na tym dystansie. W kategorii młodziczek na dystansie 100m najszybsza była Patrycja BANAŚ z czasem 14,14 sek. A na dystansie 300 m zajęła drugie miejsce z czasem nowego rekordu życiowego 43:73sek.

W Łódzkich zawodach Buskie Słoneczko reprezentowały jeszcze dwie zawodniczki w biegu na dystansie 600 m Joanna GOZDEK zajęła 9 miejsce z czasem 1:54,74, natomiast w biegu na 1000m Kinga KOWALSKA przybiegła na 7 miejscu z czasem 3:23,75. Teraz dwójkę najlepszych naszych sprinterów czeka wyjazd na Mistrzostwa Polski do Zielonej Góry, gdzie w dniach 27-28 września będą reprezentować nasze województwo.

MISTRZOSTWA ŚWIATA W BIEGACH GÓRSKICH
14 września we Włoskim kurorcie Casette di Massa rozegrano Mistrzostwa Świata w biegach górskich w stylu alpejskim .W zawodach nasz kraj reprezentowało 4 Polaków w tym czołowy zawodnik „Słoneczka” Damian SATOR. Trasa biegu wynosiła 8,4 km cały czas pod górę i meta znajdowała się na górze .

W zawodach zwyciężył zawodnik z Ugandy Kipyego Phillip z czasem 40: 51, z dwuminutową stratą przybiegli reprezentanci Turcji. Damian SATOR zajął 19 miejsce z czasem 47:52 i był najlepszym zawodnikiem mistrzostw z naszej reprezentacji.