Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Spotkanie w ramach kampanii 'Czad i ogień. Obudź czujność'

Dodał: Milena Data: 2018-01-15 15:18:49 (czytane: 1988)

12 stycznia 2018 roku w siedzibie KP PSP w Busku-Zdroju w ramach drugiej edycji kampanii społecznej „Czad i ogień. Obudź czujność.” zorganizowano spotkanie z przedstawicielami spółdzielni mieszkaniowej oraz wspólnot mieszkaniowych z terenu powiatu buskiego.W spotkaniu udział wzięli zarządcy obiektów wielorodzinnych, przedstawiciele komendy powiatowej Policji w Busku-Zdroju, pracownicy zakładów kominiarskich oraz przedstawiciele komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Busku-Zdroju. Spotkaniu przewodniczył komendant powiatowy PSP w Busku-Zdroju, bryg. Artur Brachowicz.

straz1.jpg

straz2.jpg

straz5.jpg

Tematem przewodnim spotkania były kwestie związane z bezpieczeństwem użytkowania urządzeń grzewczych np. piecyków i kuchenek gazowych, a także przewodów spalinowych oraz wentylacyjnych w kontekście zagrożenia tlenkiem węgla. Podczas spotkania mistrzowie kominiarscy szeroko omówili obowiązki właścicieli i zarządców obiektów w zakresie właściwego utrzymania oraz przeglądu przewodów kominowych spalinowych i wentylacyjnych. Podkreślono wagę zapewnienia w lokalach mieszkalnych właściwej wymiany powietrza, co ma również znaczący wpływa na prawidłowe funkcjonowanie urządzeń grzewczych oraz odprowadzanie spalin. Strażacy przedstawili statystyki dotyczące zdarzeń związanych z przypadkami zatrucia tlenkiem węgla oraz zwrócili uwagę na korzyści wynikające z instalowania w lokalach mieszkalnych czujek tlenku węgla oraz czujek dymu. Obecna na spotkaniu v-ce prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Busku - Zdroju poinformowała, że w planach spółdzielni jest zakup czujników tlenku węgla do wszystkich lokali mieszkalnych, w których eksploatowane są urządzenia grzewcze na paliwo gazowe.

straz3.jpg

straz4.jpg

straz6.jpg

W trakcie spotkania poruszone zostały również inne kwestie związane z bezpieczeństwem pożarowym w budynkach mieszkalnych wielorodzinnych m.in. dotyczące przeglądów instalacji elektrycznych, odgromowych, gazowych, jak również właściwego utrzymania dróg ewakuacyjnych w obiektach, składowania materiałów w pomieszczeniach piwnic oraz dojazdów. Spotkanie spotkało się z pozytywnym odbiorem ze strony jego uczestników, w wyniku czego zarządcy zaproponowali ich kontynuację. W trakcie spotkania uczestnikom przekazano ulotki związane z czadem.

Opracował: mł. bryg. Marek Lis
Zdjęcia: KP PSP w Busku-Zdroju

Zobacz także

IV Sesja Rady Powiatu w Busku-Zdroju - transmisja w Ponidzie.TV

Dodane: 2019-01-19 12:59 - Komentarze  (1)  czytane (870)

TAGI:Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.80.55.37

Telewizja

Studniówka 2019: I LO w Busku-Zdroju - Polonez

Studniówki 2019: ZSP nr 1 im. ks. St. Konarskiego w Jędrzejowie. Część 2 (foto/video)

Studniówki 2019: ZSP nr 1 im. ks. St. Konarskiego w Jędrzejowie. Część 3

Studniówki 2019: ZSP nr 1 im. ks. St. Konarskiego w Jędrzejowie. Część 4

Studniówka 2019: LO im. M. Konopnickiej w ZSP w Wodzisławiu - Zabawa

Studniówki 2019: ZSP nr 1 im. ks. St. Konarskiego w Jędrzejowie (foto/video)

Konkursy

Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na seans Planeta Singli 2
Konkurs zakończony: Koncert Beaty Kozidrak & Bajm
Konkurs zakończony: Onyx Club - Pub & Restaurant
Konkurs zakończony: Koncert Michała Szpaka w Kielcach
Konkurs zakończony: Do wygrania zaproszenia na spektakl Ostra jazda
Konkurs zakończony: Słodka Uczta dla Dwojga w Lodziarni Dolce Vita
Konkurs zakończony: Koncert zespołu Poparzeni Kawą Trzy
Konkurs zakończony: Koncert Tribute to Jantar w Kielcach
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Pakiet żywieniowy od 30 zł w Restauracji Pod Świerkiem

2017-11-15 - 2019-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Wielka wyprzedaż w Salonie HOUSE!

Wystartowała wielka wyprzedaż w SALONIE HOUSE w Busku-Zdroju! Na odwiedzających czekają rabaty: do -50% na cały asortyment. Nie przegap...