Strona startowa

Wiadomości - Sport

Siatkarki i siatkarze z całego województwa grali dla Sebastiana w Busku! (foto/nowe video)

Dodał: Milena Data: 2019-05-29 12:12:40 (czytane: 13745)

18 maja 2019 r. w Powiatowym Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym w Busku-Zdroju odbył się Charytatywny Turniej Piłki Siatkowej "Od Serca Dla Serca", którego celem była zbiórka pieniędzy na operację serca Sebastiana Terpińskiego.Do turnieju zgłosiło się 24 drużyny z całego województwa, 8 zespołów żeńskich: KS Arena Busko, Volley Bilcza, LKS Sparta Zagnańsk, LZS Pińczów, ŁKS „Adamówki” Łagów, Ekonomik Busko, Funnyball i OLD TEAM  i 16 męskich: Wataha Busko, KPS Nowiny, PMOS Busko-Zdrój, EMERYK Nowa Słupia, WKS, Siniat Złota, All Star’s Chęciny, Koniecpol, OSP Widuchowa, ZAG Busko, Broninsky Spodek, TajFUN Busko, Włoszczowa, Team Spirit, Team Kielce i Zatecky Team. Na każdą drużynę czekał pamiątkowy dyplom, a dla zwycięzców, organizatorzy przygotowali puchary, medale, piłki i koszulki pamiątkowe.

turniej015.jpg

Drużyny kobiece zostały podzielone na dwie grupy po 4 zespoły. Po meczach eliminacyjnych w półfinałach znalazła się KS Arena Busko, Volley Bilcza, LKS Sparta Zagnańsk i ŁKS „Adamówki” Łagów. Nasza drużyna KS Arena Busko, po zaciętym boju w półfinale musiała ustąpić drużynie z Bilczy i zadowolić się meczem o III miejsce. W drugim meczu półfinałowym, LKS Sparta Zagnańsk pokonała ŁKS „Adamówki” Łagów. Siatkarki z KS Arena Busko zmobilizowały wszystkie swoje siły na swój ostatni mecz i po zmaganiach w tie-breaku sięgnęły po brązowe medale. W finale tryumfowała Volley Bilcza, która zrobiła dziewczynom z LKS Sparta Zagnańsk niemałą niespodziankę, odwracając losy meczu po pierwszym przegranym secie. Nieocenionym wsparciem podczas meczów dziewczyn z KS Areny okazała się obecność trenera Radosława Sędzielewskiego, który mimo wielu obowiązków, jako organizator, zawsze znalazł czas dla swojej drużyny.

Turniej.png

Turniej3.png

W kategorii męskiej również nie brakowało emocji. Wszystkie 4 grupy były bardzo mocne i walka o wyjście z każdej z nich toczyła się do ostatniego gwizdka, szczególnie, że wychodziła z nich tylko jedna drużyna. Mimo iż format rozgrywek zakładał sety do 15 punktów, niektóre partie kończyły się wynikiem o wiele wyższym jak np. 26 do 24 w meczu pomiędzy KPS Nowiny a PMOS Busko-Zdrój. I tak ostatecznie do półfinałów przeszły zespoły: Wataha Busko, KPS Nowiny, WKS i Zatecky Team. Mecze półfinałowe były zacięte i każdy zespół walczył o wygraną, ale zwycięzca mógł być tylko jeden. Wataha Busko pokonała KPS Nowiny 2 do 1 i przeszła do finału, podobnie jak drużyna Zatecky Team po walce z WKS. Pozostał już tylko finał i mecz o III miejsce. Ostatnie miejsce na podium zajęła drużyna WKS, a Wataha Busko pomimo walki i poświęcenia na parkiecie, musiała ustąpić drużynie Zatecky Team i zadowolić się srebrem.
Najlepszą zawodniczką turnieju została Iwona Góra z Volley Bilczy, a najlepszym zawodnikiem Kacper Pająk z drużyny Zatecky Team.

Turniej1.png

Turniej2.png

Podsumowując, był to pierwszy tak duży turniej siatkarski zorganizowany w Busku-Zdroju i pierwszy, któremu przyświecał tak szczytny cel. Organizatorzy byli bardzo zadowoleni z jego przebiegu: "Turniej można uznać za bardzo udany, bo nie dość, że udało się zebrać fundusze w postaci prawie 3000 złotych dla Sebastiana, to na dodatek otrzymaliśmy wiele pochwał i miłych komentarzy od trenerów i zawodników z przyjezdnych drużyn. Także ludzie, którzy przyszli oglądać siatkarskie zmagania, chwalili sobie organizacje i inicjatywę samą w sobie. Oczywiście uzyskaliśmy też wiele cennych wskazówek, dotyczących tego, co można poprawić za rok, bo chcielibyśmy żeby Charytatywny Turniej Piłki Siatkowej „Od Serca Dla Serca” stał się wydarzeniem cyklicznym w harmonogramie sportowym naszego miasta Buska-Zdroju”.

Głównymi pomysłodawcami turnieju była kobieca drużyna siatkarska KS Arena Busko z trenerem Radosławem Sędzielewskim na czele i męska drużyna siatkarska Wataha Busko z szczególnym uwzględnieniem Pawła Pacholca. Nieocenioną pomocą okazali się także: nauczyciel wychowania fizycznego i trener siatkówki Marcin Kryczka, asystent trenera KS Arena Busko Marek Baran i kapitan drużyny Marlena Staworzyńska. To właśnie te osoby przez ostatnie trzy tygodnie poświęcały swój czas wolny, siły i energię, by przygotować ten turniej najlepiej jak potrafią. Nie można też nie wspomnieć o dyrektorze Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Busku-Zdroju, Grzegorzu Wojciechowskim, który udostępnił halę na czas turnieju i ufundował część nagród w postaci pucharów, jako współorganizator.

turniej080.jpg

Szczególne podziękowania należą się Grzegorzowi Owsińskiemu, wicedyrektorowi Z.S.T i O. i prezesowi KS Arena Busko, który poprowadził oficjalne otwarcie turnieju i jego zakończenie. Podziękowania dla Jolanty Maślichy, dyrektora Powiatowego Ośrodka Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Busku-Zdroju i Artura Lisa nauczyciela wychowania fizycznego w Z.S.T i O.  za pomoc w sędziowaniu. W tej materii bardzo pomocni okazali się też: Karol Rozmyślak, Piotr Kozieł, Dawid Sztuk i  Piotr Kałwa. Podziękowania za pomoc przy uzupełnianiu protokołów dla: Pauliny i Andżeliki z KS Areny Busko, dla Marceliny i Marleny Staworzyńskich, najmłodszych podopiecznych klubu, dla Wiktorii Szymańskiej, Julii Dybko i dla wszystkich tych, którzy pomagali przy stolikach sędziowskich. Podziękowania dla Oli Kular za wręczanie turniejowych nalepek. Podziękowania dla Sebastiana Terpińskiego, naszego gościa honorowego i jego mamy Katarzyny Krzemińskiej, za obecność na ceremonii otwarcia i zakończenia turnieju, podczas której dokonali oni wręczenia medali zawodniczkom i zawodnikom.

Serdecznie dziękujemy Uzdrowisku Busko-Zdrój S.A. za zapewnienie wody mineralnej Buskowianka Zdrój na zawody. Dziękujmy też wszystkim sponsorom, bez których ten turniej by się nie odbył. Podziękowania dla: Hotel Medical SPA Malinowy Zdrój, BLS Waga Janusz - Transport Krajowy i Międzynarodowy, BIS-KAS Stacja Demontażu Pojazdów, DM MOTORS - Komis Samochodowy, Solecka Fabryka Maszyn Rolniczych STRUMYK, termotranswerowy.pl, Drukarnia Boczna 4, Gb Design Studio, Kastel Sp. z o.o. Świętokrzyska fabryka okien i drzwi, HURTOWNIA KiM S.J, Demarol-Zielonki. PPUH, Moda Męska Garnitury Suchowola 146, Henryk Szafraniec Zakład Remontowo Budowlany, Koło Łowieckie nr. 1 w Busku-Zdroju „Łoś”, Koło Gospodyń Wiejskich w Szczytnikach.

Podziękowania także dla Harcerskiej Grupy Ratowniczej Busko-Zdrój w tym Pawła Olszowy, za zapewnienie opieki medycznej podczas trwania turnieju. Dziękujemy portalowi regionalnemu busko.com.pl za przygotowanie fotorelacji z turnieju i Rafałowi Jagusiakowi za materiały wideo. Dziękujemy Kołu Gospodyń Wiejskich z Widuchowej za zapewnienie gorących posiłków dla zawodników i kibiców na turnieju. Pierogi były przepyszne. Podziękowania dla drużyn, uczestników, gości i wszystkich tych, którzy przyczynili się do sukcesu Charytatywnego Turnieju Piłki Siatkowej „Od Serca Dla Serca”.

Tekst: Marek Baran
Foto: busko.com.pl/KS Arena Busko

Dobrowolną wpłatę dla Sebastiana można przekazać poprzez: www.siepomaga.pl/sebastian-terpinski.


Zobacz video:
Zobacz video:Reklama.

Zdjęć w galerii: 175

Tagi: Charytatywny Turniej Piłki Siatkowej   Od Serca Dla Serca    

Zobacz także

Dzień dziecka w AKS 1947 Busko - Zdrój

Dodane: 2020-06-03 14:45 - Komentarze  (2)  czytane (424)

TAGI:Komentarze (1)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.232.38.214

Mario (2019-05-25 07:33:46)

Radku gratuluję Ci zorganizowania tak wspaniałej imprezy sportowej. Twoje zaangażowanie w rozwój siatkówki w Busku jest na najwyższym poziomie. Trwaj w tym i nie poddawaj się. Mam nadzieję, iż Twoja praca kiedyś zostanie doceniona przez którąś władzę. Powodzenia

więcej

Siłownie i Fitnes

BODYMANIAK Klub sportowy - siłownia

Wojska Polskiego 2A, 28-100 Busko-Zdrój

więcej

Kluby sportowe

BODYMANIAK Klub sportowy - siłownia

Wojska Polskiego 2A, 28-100 Busko-Zdrój

Aeroklub Regionalny w Pińczowie

ul. Legionistów 26 A, 28-400 Pińczów

Ogłoszenia

Dodano: 2020-06-04 11:35:11

Rozniosę ulotki

Dodano: 2020-06-04 11:05:32

basen dla dzieci

Dodano: 2020-06-04 10:55:41

basen dla dzieci

Dodano: 2020-06-04 10:53:59

Mężatka Pozna Faceta

Dodano: 2020-06-04 10:45:45

alufelgi aluminiowe

Dodano: 2020-06-04 10:35:25

Zatrudnię

Dodano: 2020-06-04 10:30:13

nabídka půjčky

Dodano: 2020-06-04 09:48:31

Szukam pracy

Dodano: 2020-06-04 09:25:54

IPhone 11pro złoty + AirPods

Dodano: 2020-06-04 09:17:48

lokale do wynajęcia!!!