Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

PRZYSIĘGA ŚWIĘTOKRZYSKICH TERYTORIALSÓW W KIELCACH

Dodał: admin Data: 2018-11-30 10:41:50 (czytane: 7472)

Po zakończonym szesnastodniowym szkoleniu podstawowym Świętokrzyscy „Terytorialsi” złożą przysięgę na Kieleckiej „Bukówce”. Uroczyste zaprzysiężenie ochotników odbędzie się na Placu Apelowym Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach. Ceremonia rozpocznie się 01.12.2018r. o godz. 11:30 na Placu Apelowym Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach  przy ul. Wojska Polskiego 300. Przysięgę na sztandar 2 Pułku Piechoty Legionów Armii Krajowej złoży 50 ochotników, którzy zakończyli szkolenie podstawowe.

 terytorialsi075.jpg

Przysięgającym towarzyszyć będzie kompania honorowa 10. ŚBOT, ochotnicy, którzy przeszli szkolenie wyrównawcze, żołnierze Obrony Terytorialnej, kadra instruktorska oraz zaproszeni goście. Przysięga zostanie poprzedzona mszą świętą w intencji żołnierzy w Kościele Garnizonowym Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Kielcach przy ul. Chęcińskiej o godzinie 9:30. Po przysiędze będzie można zobaczyć sprzęt i wyposażenie używane przez żołnierz 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

terytorialsi078.jpg 

Składający przysięgę żołnierze zostali powołani do służby 16 listopada br. i przeszli szesnastodniowe szkolenie podstawowe, które odbyło się na obiektach szkoleniowych Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Nowej Dębie. Nowo wcieleni „Terytorialsi” zostali przeszkoleni w zakresie: praktycznych umiejętności posługiwania się bronią, zasad zachowania na polu walki, przetrwania w trudnych warunkach, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i topografii. Ponadto uczestniczyli w szkoleniu taktycznym, które jest integralną częścią szkolenia, a priorytetem jest szkolenie strzeleckie, w tym nauka budowy i eksploatacji broni, a także bezpieczne i efektywne posługiwanie się karabinkiem MSBS Grot. W ostatnim dniu „szesnastki” dla żołnierzy TSW został przeprowadzony egzamin końcowy na „pętli taktycznej” zakończony strzeleniem bojowym.

Obecnie w Wojskach Obrony Terytorialnej służbę pełni ponad 16 tys. żołnierzy, w tym 13,3 tys. ochotników oraz 2,7 tys. żołnierzy zawodowych. W województwie świętokrzyskim przysięgający żołnierze przekroczyli liczbę czterystu „Terytorialsów” służących w 10 Świętokrzyskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej, a wśród nich są m.in. studenci, instruktorzy szybownictwa, sędzia piłkarki, zawodnicy tajskiego boksu, instruktor strzelectwa długodystansowego, maratończycy i miłośnicy morsowania.

terytorialsi242.jpg 

WOT jest jedynym rodzajem sił zbrojnych, w którym pełniona jest nowa forma czynnej służby wojskowej – Terytorialna Służba Wojskowa (TSW). Żołnierze – ochotnicy, pełnią czynną służbę wojskową w formie rotacyjnej (w jednostce wojskowej, w określonych przez dowódcę dniach służby, co najmniej raz w miesiącu przez okres dwóch dni w czasie wolnym od pracy) i dyspozycyjnej (poza jednostką wojskową, nie rezygnując z dotychczasowych zajęć).
Zapraszamy do udziału w tym ważnym dla „Terytorialsów”, jak i mieszkańców regionu świętokrzyskiego, wydarzeniu.

Wasza obecność jest niezwykle ważna i pokaże, że mundur żołnierza Wojska Polskiego jest bliski waszym sercom.

10. ŚWIĘTOKRZYSKA BRYGADA
OBRONY TERYTORIALNEJ
p. RON Daniel WOŚ 
ul. Wojska Polskiego 300, 25-205 Kielce
email : da.wos@ron.mil.pl

Reklama.


Zobacz także

Zmiany w obsłudze interesantów

Dodane: 2020-06-02 14:57 - Komentarze  (0)  czytane (281)

TAGI:Komentarze (2)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.204.176.125

prawda w oczy kole: (2018-12-05 21:04:09)

zamiast inwestować w nowoczesne systemy obronne, broń rakietową, tworzy się formację, która straciła rację bytu 70 lat temu. Kolejny rodzaj wojsk, kolejne stanowiska, budynki, transport, logistyka. Zabieranie kadry z wojsk operacyjnych. Zamiast inwestować w technikę inwestuje się w siłę żywą. Jak przed II Wojną Światową - 40% budżetu państwa przeznaczano na armię, a z tej kwoty 60% stanowiły pensje wojskowych bo w tamtych czasach oficer miał ze dwóch ordynansów, kilka mundurów i instrukcje jak obtańcowywać panny na balach. Proszę państwa sami wojskowi śmieją się z tej formacji. Jak można przygotować żołnierza w ciągu dwóch tygodni do zachowania na polu walki. Żołnierze wcieleni do WP w 1944 roku przechodzili 3-miesięczne przeszkolenie. I jako były żołnierz, rezerwista, dowódca drużyny nigdy nie chciałbym zamienić karabinka Kałasznikowa na karabinek Grot.

Bob (2018-12-03 14:08:35)

Zabawa przednia- tez byłem harcerzem. I miałem finkę!!!

Telewizja

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 2

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 3

Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Występ grupy Skrzydła Kruka

Koncert Konkursowy XII OFP im. Wojtka Belona w Busku-Zdroju

Koncert Finałowy - XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona

Praktyczna strona edukacji w ZSTiO

Konkursy

Uwaga konkurs! Wygraj podwójne zaproszenie na spektakl: Lista męskich życzeń
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki ! Zapraszamy na występ Kabaretu Smile!!!
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki!!! Zaprszamy na koncert DON VASYL I CYGAŃSKIE GWIAZDY!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Dziś Dzień Matki

26 maja obchodzony jest Dzień Matki. Składamy naszym Mamom życzenia, obdarowujemy kwiatami i upominkami, aby podziękować za rodzicielską...