Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Przesyłka kurierska pobraniowa - jak korzystać z tej opcji dostawy?

Dodał: Milena Data: 2019-06-13 08:39:44 (czytane: 1778)

Pomimo ogromnej popularności przelewów elektronicznych i mnogości sposobów opłacania zakupów w Internecie, wiele osób wciąż korzysta z tzw. przesyłki kurierskiej pobraniowej jako opcji dostawy.Jest to usługa udostępniona przez niemal wszystkie firmy kurierskie, m.in. InPost, dzięki czemu można z niej skorzystać zamawiając produkty zarówno w dużych jak i małych sklepach internetowych.

Paczka kurierska pobraniowa – co to jest?
Paczka za pobraniem, tzw. COD (Cash on Delivery) jest usługą polegająca na dostarczeniu przesyłki do odbiorcy i pobraniu od niego ustalonej opłaty, którą z kolei przekazuje się nadawcy – sklepowi internetowemu albo klientowi indywidualnemu. Przesyłka kurierska pobraniowa może być nadana przez każdego, warto jednak wcześniej sprawdzić firmę kurierską, gdyż nie każda udostępnia tę opcję dostawy osobom prywatnym. Jeśli jednak jest taka możliwość, to przy wypełnianiu standardowego formularza należy jedynie pamiętać o wpisaniu numeru konta, na który będzie przelana kwota z pobrania.

inpost.jpg
 
Kiedy warto skorzystać z dostawy za pobraniem?
Wysyłka kurierem za pobraniem jest wybierana najczęściej wtedy, kiedy nie mamy jeszcze zaufania do konkretnego sklepu internetowego i wolimy nie płacić za przesyłkę dopóki nie trafi ona do naszych rąk. Z taką samą sytuacją mamy do czynienia również wtedy, kiedy sprzedajemy coś na portalu aukcyjnym i nie znamy osoby, do której nadamy paczkę. Zabezpieczamy się w ten sposób przed oszustwem i wyłudzaniem pieniędzy.

 Jeśli zależy nam na szybkiej wysyłce towaru ze sklepu internetowego, to wtedy również warto wybrać tę opcję. Sklep nie oczekuje wtedy na wpłatę, tylko od razu może przygotować produkt do wysyłki.Część osób, zwłaszcza osoby starsze, wybierają też paczkę kurierską pobraniową, ponieważ nie posiadają konta bankowego. Dzięki tej formie dostawy również oni mogą bez problemu robić zakupy w Internecie. Trzeba tylko pamiętać, że zawsze warto mieć przy sobie odliczoną kwotę, gdyż kurier może mieć problem z wydaniem reszty i wtedy sprawiamy kłopot zarówno sobie jak i jemu, wydłużając czas obsługi, który mógłby poświęcić innemu klientowi.
 
Jakie są minusy dostawy za pobraniem?
Opcja dostawy za pobraniem ma dwie wady, które dla poszczególnych klientów mogą być mniej lub bardziej istotne. Pierwsza z nich to jej koszt, wynoszący kilka, czasami nawet kilkanaście złotych więcej niż  przy zapłacie z góry za towar. Druga, to niemożność sprawdzenia zawartości przesyłki przed zapłatą należności kurierowi  (chyba, że wcześniej wykupimy taką dodatkową usługę u przewoźnika).
 
Paczkomaty InPost za pobraniem
Warto wiedzieć, że paczkę pobraniową można także odebrać z Paczkomatów InPost wyposażonych w terminal płatniczy. Jest to równie proste, jak odbieranie z Paczkomatu zapłaconej wcześniej przesyłki. Jak zawsze wpisuje się swój numer telefonu i kod odbioru, następnie wykonuje się polecenia wyświetlające się na terminalu płatniczym. Po opłaceniu należności, skrytka się otwiera i można zabrać paczkę. Jest to więc alternatywna, ale równie wygodna opcja dostawy za pobraniem.
 
/artykuł sponsorowany/

 

Zobacz także

Rajd dla Haneczki - Fiatem 125p dookoła Polski - dziś w Busku-Zdroju!

Dodane: 2020-07-12 08:31 - Komentarze  (0)  czytane (651)

TAGI:Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.226.97.214

Telewizja

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 2

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 3

Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Występ grupy Skrzydła Kruka

Koncert Konkursowy XII OFP im. Wojtka Belona w Busku-Zdroju

Koncert Finałowy - XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona

Praktyczna strona edukacji w ZSTiO

Konkursy

Uwaga konkurs! Wygraj podwójne zaproszenie na spektakl: Lista męskich życzeń
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki ! Zapraszamy na występ Kabaretu Smile!!!
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki!!! Zaprszamy na koncert DON VASYL I CYGAŃSKIE GWIAZDY!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Otwarte zawody wędkarskie dla dzieci i młodzieży 'Przywitanie Lata'

Starosta Buski oraz Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Busku-Zdroju zapraszają na Otwarte zawody wędkarskie dla dzieci i młodzieży...