Porażka MKS Busko-Zdrój z Unią Sedziszów

Dodał: admin Data: 2014-09-05 22:39:48 (czytane: 7590)

Zła passa buskiej drużyny trwa dalej. MKS Busko poniósł piąta porażkę z rzędu. Tym razem w rozegranym awansem meczu piątej kolejki świętokrzyskiej IV ligi przegrał wyjazdowe spotkanie z Unią Sędziszów 4:1 (2:0).

W związku z modernizacja Stadionu Miejskiego w Busku spotkanie miało być rozegrane w Stopnicy. Niestety obie strony nie doszły do porozumienia i busczanie zagrali w Sędziszowie.

Początek spotkanie okazał się bardzo niefortunny dla podopiecznych Piotra Zawadzińskiego. Już w pierwszej akcji meczu Unia mogła wyjść na prowadzenie, kiedy to po błędzie Łukasza Czerwia napastnik z Sędziszowa oddał niebezpieczny strzał, ale na posterunku był Jakub Gadawski. Już w kolejnej akcji po kolejnym błędzie defensywy przeciwnik oddał strzał w boczną siatkę. Pierwsze minuty to zimny prysznic dla Zdroju. Z czasem gra się trochę uspokoiła i busczanie przejęli inicjatywę, czego efektem było długie utrzymywanie się przy piłce i sytuacje bramkowe. Po jednej z takich akcji Rafał Charyga zdobył prawidłowo bramkę, lecz sędzia dopatrzył się pozycji spalonej i gola nie uznał. Chwile później po dobrym dośrodkowaniu w pole karne, okazje miał Jakub Dytkowski. Niestety nie sięgnął piłki i ta wyszła na aut. Dobra okazję miał także Maciej Śliski, ale nieczysto trafił w piłkę i bramkarz Unii obronił.

Dobra gra wpłynęła niestety na brak koncentracji w tyłach, ciąg małych indywidualnych błędów doprowadził do utraty bramki. Po wrzutce w pole karne zawodnik Unii nie niepokojony przez nikogo pewnym i ładnym strzałem głową pokonał Gadawskiego. Bramka o tyle przykre, że strzelona w momencie dominacji buskiej drużyny. Po stracie gola w szeregi Zdroju wkradła się nerwowość, którą przeciwnik wykorzystał bezlitośnie strzelając drugiego gola w przeciągu kilku minut.

Druga połowa była już bardziej wyrównana. Zawodnicy walczyli o każdy metr boiska. Niestety klęskę busczan przypieczętowała fatalna interwencja Michała Krzemińskiego, który z wydawałoby się niegroźnej akcji, tak niefortunnie interweniował ze wpakował piłkę do własnej bramki. W 78 minucie ten sam zawodnik zrehabilitował się strzelając gola po stałym fragmencie gry. Wrzutkę w pole karne zamienił na bramkę. Na trzy minuty przed końcem meczu, pięknym strzałem w okienko Unia Sędziszów ustaliła wynik spotkania na 4:1.

Wynik spotkania nie do końca odzwierciedla przebieg gry. Piłkarze z Buska-Zdroju również mieli swoje okazję do zmiany wyniku. Spotkanie także mogło się potoczyć zupełnie inaczej gdyby sędzia uznał bramkę zdobyta przez Rafała Charyge.