Otwarte Mistrzostwa Małopolski WUSHU Tradycyjnego I Qingda

Dodał: Agnieszka Data: 2015-04-27 10:27:46 (czytane: 5796)

25 kwietnia 2015r. w Olimpijskim Ośrodku Sportu Kolno w Krakowie, odbyły się Otwarte Mistrzostwa Małopolski WUSHU Tradycyjnego i Qingda.

Turniej został zorganizowany przez Krakowski Uczniowski Klub CHOY LE FUT, pod honorowym  patronatem Prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego oraz  Polskiego Związku WUSHU. Zawody zgromadziły czołowe kluby z Polski Południowej. Nasze miasto reprezentowała skromna 5 osobowa grupa młodych zawodników z Buskiego Klubu Kung Fu YANTAI. Ku zaskoczeniu innych dużych liczebnie klubów, które brały udział w zawodach nasza ekipa zdobyła łącznie 12 medali.

wushu_mistrzostwa_malopolski002.JPG

W najmłodszej kategorii 6-7 lat w formach ręcznych północnych złoto zdobył 6,5 letni Wit Kłuskiewicz. W konkurencji form ręcznych północnych do 14 lat nasi zawodnicy zajęli 4 czołowe miejsca, złoto zdobył Piotr Bezak, srebro Kacper Lenartowicz, brąz wywalczył Franciszek Stefański, a 4 miejsce przypadło debiutantowi Marcinowi Juszczykowi – był to najbardziej udany debiut od kilku lat w naszym klubie. Bez wątpienia jest to bardzo utalentowany zawodnik, który przy bardzo ciężkim treningu jest w stanie osiągać dobre i bardzo dobre wyniki, w tej dyscyplinie sportu, jaką jest WUSHU.

W formach podwójnych Dulian nasi zawodnicy Piotr Bezak i Franciszek Stefański zdobyli srebro ustępując jedynie bardziej utytułowanym zawodnikom, reprezentantom Polski pochodzącym z Krakowa. W konkurencji form z szablą do 15 lat, 1 miejsce przypadło Piotrowi Bezakowi, a 3 miejsce wywalczył Franciszek Stefański. W konkurencji form z bronią długą – włócznia, bezdyskusyjnie wygrał Piotr Bezak, a 3 miejsce przypadło Franciszkowi Stefańskiemu. W konkurencji walk Qingda (light-contact) w kategorii wagowej do 45kg (10-12lat) dwa 3 miejsca wywalczyli, po bardzo emocjonujących walkach Franciszek Stefański i Kacper Lenartowicz, którzy musieli uznać wyższość zawodników z Krakowa, Olkusza. Dla Kacpra był to bardzo udany debiut w tej konkurencji, przy licznych brawach zgromadzonej widowni.

wushu_mistrzostwa_malopolski001.JPG

To był udany start, a zarazem pierwszy w 2015r. traktujemy to jako przetarcie przed międzynarodowymi mistrzostwami Polski, które czekają nas w Warszawie w czerwcu.

"Niestety nie udało nam się na mistrzostwa Europy do Bukaresztu z powodów finansowych, tym bardziej chcieliśmy podziękować sponsorom, bez których ten wyjazd nie byłby możliwy”- Tak skomentował zawody Prezes, a zarazem trener Buskiego Klub Kung Fu YANTAI Andrzej Cupryjak – Socha. Szczególne podziękowania dla Pana Mieczysława Sas, Dyrektora Buskiego Samorządowego Gimnazjum Andrzeja Skubery, dziękujemy Staroście Powiatu Buskiego Jerzemu Kolarzowi, Burmistrzowi Miasta i Gminy Waldemarowi Sikorze, dziękujemy firmie Biuro Ubezpieczeń Jarosław Grabda, drukarni Stemag i Bankowi Spółdzielczemu w Busku Zdroju.