Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Ósmoklasistka z PSP w Zbludowicach na gali w Warszawie (foto)

Dodał: Milena Data: 2019-03-11 15:47:18 (czytane: 2424)

W dniu 18 grudnia 2018 r. Wojewódzka Komisja Konkursowa powołana przez Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty dokonała oceny prac w konkursie zorganizowanym przez Ministra Edukacji Narodowej: "Wiem wszystko o życiu i dokonaniach Constantina Carathéodory'ego – greckiego matematyka".Przedmiotem konkursu było przygotowanie przez ucznia projektu edukacyjnego przedstawiającego życie i dokonania Constantina Carathéodory'ego– wybitnego greckiego matematyka oraz pomysłowe rozwinięcie motta Konkursu „Od wiedzy ważniejsza jest tylko wyobraźnia".

gala003.jpg

Konkurs był przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych:
1) kategoria I – uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej;
2) kategoria II – uczniowie klas VII i VIII szkoły podstawowej;
3) kategoria III – uczniowie klasy III dotychczasowego gimnazjum.

W każdej kategorii wiekowej Komisja nominowała kandydatów do tytułu Laureata Konkursu, którzy reprezentowali województwo świętokrzyskie w etapie ogólnopolskim. W Kategorii II  nominację otrzymała uczennica klasy 8a Publicznej Szkoły Podstawowej w Zbludowicach Aleksandra Chrobot za projekt: „Na fali z Constantinem – greckim geniuszem matematycznym", której opiekunem merytorycznym była pani Beata Ogunowska – nauczycielka matematyki.

W dniu 28 grudnia 2018 r. Komisja Konkursowa powołana przez Ministra Edukacji Narodowej wyłoniła z projektów nadesłanych z całej Polski po jednym Laureacie Konkursu w trzech kategoriach wiekowych oraz  przyznała tylko po jednym wyróżnieniu. W kategorii II – Wyróżnienie otrzymała Aleksandra Chrobot z PSP w Zbludowicach reprezentująca województwo świętokrzyskie.

W dniu 7 marca 2019 r. w Sali Kolumnowej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie odbyła się gala wręczenia nagród w konkursie „Wiem wszystko o życiu i dokonaniach Constantina Caratheodory’ego – greckiego matematyka” oraz wręczenie dyplomów stypendystom Ministra Edukacji Narodowej za osiągnięcia w roku szkolnym 2017/2018.

Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele kierownictwa Ministerstwa Edukacji Narodowej Pan Maciej Kopeć – Podsekretarz Stanu MEN, Pan Sławomir Adamiec – Dyrektor Generalny MEN, kuratorzy oświaty, dyrektorzy szkół, nauczyciele, rodzice i uczniowie. W gali wzięła udział również uczennica Szkoły Podstawowej w Zbludowicach Aleksandra Chrobot wraz z opiekunem panią Beatą Ogunowską i Rodzicami Agnieszką i Piotrem Chrobotami. Ola otrzymała dyplom – wyróżnienie w konkursie oraz nagrody rzeczowe.  

Serdeczne Gratulacje dla Oli!

Zdjęć w galerii: 16

Zobacz także

Strażacy uszczelniają wał w Oblekoniu

Dodane: 2019-05-25 13:52 - Komentarze  (2)  czytane (201)

TAGI:Telewizja

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych 2019

Briefing prasowy Konrada Berkowicza i Dawida Lewickiego

Wicepremier Piotr Gliński honorowym obywatelem Wiślicy

VII Sesja Rady Powiatu w Busku-Zdroju

Wicepremier Piotr Gliński honorowym obywatelem Wiślicy

VII Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju - Część 2

Konkursy

Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Pakiet żywieniowy od 30 zł w Restauracji Pod Świerkiem

2017-11-15 - 2019-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona (foto/video)

Rozpoczęła się XII edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki im. Wojtka Belona "Niechaj zabrzmi Bukowina". UWAGA!!! Informujemy,...