Strona startowa

Ogólnopolski Turniej Piosenki Poetyckiej Bogdana Olewicza

Data:16 11 2018
Miejsce: Busko-Zdrój

16 listopada br. Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Niepełnosprawnych Ruchowo zaprasza na Ogólnopolski Turniej Piosenki Poetyckiej Bogdana Olewicza w 50 rocznicę Jego pracy twórczej.

To już jedenasta edycja  organizowanego przez nas festiwalu, który każdego roku poświęcony jest innemu autorowi tekstów poetyckich. Impreza odbędzie się w sali widowiskowej  Buskiego Samorządowego Centrum Kultury w godz. 9.00-13.30. Gościem Honorowym będzie Bogdan Olewicz - wybitny autor tekstów piosenek, dziennikarz, juror znaczących festiwali, członek ZAiKS, odznaczony  Złotym Krzyżem Zasługi i brązowym medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Będzie on przewodniczyć Jury oceniającego 20 podmiotów wykonawczych -  finalistów z czterech województw, prezentujących się w dwóch kategoriach wiekowych: 12-15  i 16-20 lat. Nie zabraknie, jak co roku, pięknych polskich piosenek, niepowtarzalnego klimatu i wysokiego poziomu artystycznego rywalizującej młodzieży. Nasz Turniej objęły honorowym patronatem władze wojewódzkie, samorządowe, Kuratorium Oświaty w Kielcach, ZAIKS oraz Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A.

olewicz.png

Impreza jest jak zawsze ogólnodostępna, ma charakter otwarty i niekomercyjny. Dzieje się tak, dzięki niezawodnym przyjaciołom naszego Ośrodka, którzy od lat wspierają Turniej finansowo, rzeczowo i organizacyjnie. Dzięki nim nasza niepełnosprawna młodzież, występująca w roli organizatorów, może skutecznie integrować się ze swoimi rówieśnikami ze szkół ogólnodostępnych, a także rozwijać swoje talenty wokalne, techniczne i dziennikarskie. Patronat medialny nad turniejem sprawuje: TV Ponidzie, Milart Studio, TV Świętokrzyska, TVP3 Kielce, Radio Kielce, Echo Dnia, Tygodnik Ponidzia.

Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest  miłość, która ocala od samotności – „Płyniemy przez wielki Babilon/ Dopóki miłość nie złowi nas” – śpiewa zespół Perfekt w piosence Bogdana Olewicza „Niepokonani”.  Postarajmy się zatem, w tym naszym ciągłym zabieganiu, na chwilę zatrzymać, aby, słuchając takich piosenek jak: „Nie płacz Ewka”, „Tylko mnie poproś do tańca”, czy „Rysa na szkle”, odkryć wartość drugiego człowieka i jego miłości … Zapraszamy mieszkańców Buska, młodzież szkolną i kuracjuszy na niezwykłą przygodę z piosenką Bogdana Olewicza!

W imieniu Organizatorów -
Małgorzata Bębenek - koordynator Turnieju

Imprezy

Patronat
2018-12-21 - 2019-01-27

Terminarz Kina Zdrój

Patronat
2018-12-28 - 2019-02-10

Terminarz Kina Szkatułka

2019-01-07 - 2019-01-31

Koncerty Buskiej Orkiestry Zdrojowej

Konkursy

Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na seans Planeta Singli 2
Konkurs zakończony: Koncert Beaty Kozidrak & Bajm
Konkurs zakończony: Onyx Club - Pub & Restaurant
Konkurs zakończony: Koncert Michała Szpaka w Kielcach
Konkurs zakończony: Do wygrania zaproszenia na spektakl Ostra jazda
Konkurs zakończony: Słodka Uczta dla Dwojga w Lodziarni Dolce Vita
Konkurs zakończony: Koncert zespołu Poparzeni Kawą Trzy
Konkurs zakończony: Koncert Tribute to Jantar w Kielcach