Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Ognisko Covid-19 na terenie gminy Gnojno - informacje

Dodał: Marta Data: 2020-10-15 13:18:28 (czytane: 1865)

Na stronie internetowej Urzędu Gminy Gnojno opublikowano informację o sytuacji epidemiologicznej na terenie gminy. Urząd odniósł się również do braku otrzymywania bieżących informacji o przebiegu i rozwoju sytuacji w zakresie zagrożenia COVID - 19.Na stronie Urzędu czytamy: "Po uzyskaniu informacji o dużym ognisku zakażeń Covid-19 w DPS w Gnojnie, podlegającemu Starostwu Powiatowemu w Busku-Zdroju, Wójt Gminy Gnojno podjął decyzję o natychmiastowym poddaniu badaniom pracowników tut. Urzędu Gminy.

Pierwsze badanie dało wynik pozytywny w odniesieniu do dwóch osób, były też  wyniki nie zdiagnozowane w 100 %, dlatego przeprowadzono ponownie badania u tych osób. Wynik okazał się pozytywny w odniesieniu do dwóch kolejnych.Wszystkie te osoby jak również pozostałe, które miały z nimi kontakt zostały objęte izolacją.

Dzięki zdecydowanej reakcji władz Gminy na zaistniałą sytuację w DPS Gnojno, uniknięto dużej eskalacji zachorowań poza tą placówkę. Decyzje o przeprowadzeniu badań podjęto w trybie natychmiastowym ze względu na bezpośrednie kontakty pracowników i podopiecznych DPS z pracownikami Urzędu Gminy.

W możliwie, najszerszym zakresie, wprowadzono pracę zdalną zwracając się jednocześnie do mieszkańców gminy z apelem o załatwianie, w każdym możliwym przypadku, bieżących spraw przez telefon bądź też Internet. W holu wejściowym Urzędu usytuowano miejsce przyjęć interesantów gwarantujące obsługę z zachowaniem niezbędnych warunków bezpieczeństwa.

Nie do przyjęcia jest brak otrzymywania bieżącej informacji o przebiegu i rozwoju sytuacji w zakresie zagrożenia COVID - 19 na tut. terenie.  Wielokrotnie występowaliśmy w tej sprawie do buskiego Sanepidu oraz Starosty - będącego jednocześnie przewodniczącym zespołu zarządzania kryzysowego na szczeblu powiatowym - o te informacje.

Dane o sytuacji epidemicznej, jakże istotne w tak trudnej i niebezpiecznej sytuacji, nie są nam na bieżąco przekazywane, a dziwnym zbiegiem okoliczności dysponują nimi media, pomimo że jedynym ich źródłem są właśnie te podmioty. Wiadomym jest, że taka postawa uniemożliwia nam podejmowanie skutecznych działań zabezpieczających  pracowników  i mieszkańców naszej Gminy przed tym jakże groźnym wirusem.

Faktem potwierdzającym taką postawę w zakresie udostępnienia istotnych informacji do Urzędu Gminy o istniejącym zagrożeniu jest to, że o licznych przypadkach zachorowań w tut. DPS dowiedzieliśmy się, jako Urząd właśnie z mediów. Domniemywać należy, że wymienione wcześniej podmioty były w posiadaniu tych informacji już kilka dni wcześniej. Być może gdyby  poinformowano o tym nasz Urząd z właściwą dla powagi problemu niezwłocznością, mogłoby nie dojść do stwierdzonych później w gronie pracowników Urzędu Gminy i mieszkańców zachorowań.

Dziękujemy serdecznie mieszkańcom Gminy za odpowiedzialną postawę i wsparcie dla działań mających poprawić nasze wspólne bezpieczeństwo. Weszliśmy już w okres wzmożonych zachorowań na grypę, przeziębienie i co za tym idzie większą podatność również na Koronawirusa. Stąd pamiętajmy! - nasze i naszych bliskich zdrowie zależy od naszego postępowania i przestrzegania procedur".

Źródło: UG Gnojno

Reklama.

Zobacz także

Pacanów i jego mieszkańcy na niesamowitym filmie z 1934 roku (video)

Dodane: 2020-10-19 13:33 - Komentarze  (1)  czytane (600)

TAGI:Komentarze (1)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.238.8.102

zz (2020-10-17 17:08:59)

Czy Urząd zapoznał się ze stanowiskiem Starostwa Powiatowego w Busku-Zdroju i co na to ma sensownego do powiedzenia?

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 2

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 3

Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Występ grupy Skrzydła Kruka

Koncert Konkursowy XII OFP im. Wojtka Belona w Busku-Zdroju

Koncert Finałowy - XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona

Praktyczna strona edukacji w ZSTiO

Konkursy

Uwaga konkurs! Wygraj podwójne zaproszenie na spektakl: Lista męskich życzeń
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki ! Zapraszamy na występ Kabaretu Smile!!!
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki!!! Zaprszamy na koncert DON VASYL I CYGAŃSKIE GWIAZDY!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Wzrost zachorowań - komunikat buskiego Sanepidu na dzień 19.10.2020r.

Według buskiego Sanepidu do chwili obecnej potwierdzono zakażenie koronawirusem u 273 osób z powiatu buskiego, 247 z powiatu pińczowskiego,...