Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Odnawialne źródła energii w buskim 'Informatyku' to strzał w dziesiątkę

Dodał: Milena Data: 2019-02-08 12:19:49 (czytane: 1505)

Niespodzianka dla absolwentów odnawialnych źródeł energii w Zespole Szkół Techniczno - Informatycznych w Busku - Zdroju.Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej to kierunek kształcenia zawodowego uruchomiony w Zespole Szkół Techniczno - Informatycznych w Busku - Zdroju cztery lata temu i właśnie za pół roku dobiega końca kształcenie pierwszego rocznika uczniów, którzy wybrali ten kierunek. Przy projektowaniu kształcenia w tym zawodzie braliśmy pod uwagę możliwości zatrudnienia nie tylko na lokalnym, ale i na ogólnopolskim rynku pracy. Dyrektywy Unii Europejskiej nie pozostawiały wątpliwości, co do szerokich perspektyw rozwoju odnawialnych źródeł energii. Zmniejszenie emisji dwutlenku węgla stało się bowiem celem priorytetowym nie tylko w krajach Unii Europejskiej, ale i na świecie.


mechanik.JPG

mechanik1.JPG

Instalacje OZE otrzymują wsparcie finansowe z różnych funduszy i projektów unijnych. Między innymi w Powiecie Buskim i częściowo w Powiecie Pińczowskim zamontowano, przy wsparciu funduszy unijnych, prawie 6 tys. instalacji solarnych do podgrzewania wody użytkowej. Instalacje fotowoltaiczne powstały chociażby w buskim Szpitalu, czy w jednej z buskich szkół prowadzonej przez Powiat. W Zespole Szkół Techniczno - Informatycznych, czyli popularnym buskim Informatyku, uzupełniane sukcesywnie wyposażenie w pracowniach dla w/w kierunku kształcenia pozwoliło na zgłębianie przez uczniów tajników wiedzy i umiejętności w zakresie montażu urządzeń i systemów energetyki odnawialnej oraz eksploatacji urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. W ramach tych dwóch kwalifikacji uczniowie bardzo dobrze zdali egzaminy teoretyczne i praktyczne zorganizowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną i są gotowi do podjęcia pracy. Gotowość tę doceniają pracodawcy, ponieważ wszyscy uczniowie w/w kierunku kształcenia, którzy w tym roku szkolnym ukończą naukę, otrzymali propozycję pracy w wyuczonym zawodzie. Firma ECO-TEAM z Częstochowy, która między innymi montowała instalacje solarne w naszym Powiecie oraz modelowe instalacje OZE przed budynkiem ZST-I, złożyła wszystkim przyszłym absolwentom propozycje zatrudnienia już w tym roku w Wisłoku (woj. podkarpackie), a w przyszłym roku w Busku-Zdroju. Będą mogli być zatrudnieni do serwisowania instalacji solarnych, które w przyszłym roku - zgodnie z technologią eksploatacji - będą wymagały między innymi wymiany płynów eksploatacyjnych. Jest to oczywisty sukces buskiego Informatyka i potwierdzenie wysokiej jakości kształcenia zawodowego, którego głównym celem jest przygotowanie młodzieży do wejścia na rynek pracy. Absolwenci OZE, jak wielu uczniów ZSTI, będą również mogli kontynuować kształcenie zawodowe w uczelniach wyższych.

Kierunek technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, jako jeden z kierunków, który daje realne możliwości zatrudnienia po ukończeniu szkoły, znalazł się oczywiście w tegorocznej ofercie edukacyjnej Informatyka skierowanej do absolwentów gimnazjum i ośmioletniej szkoły podstawowej.

Należy podkreślić, że obecnie - dzięki niedawnej modernizacji Warsztatów Szkolnych - wszystkie pracownie specjalistyczne OZE zostały wzorcowo wyposażone w urządzenia do montażu w różnych technologiach oraz instalacje wszystkich systemów odnawialnych źródeł energii.

mechanik2.JPG

mechanik3.JPG

Zapraszamy tegorocznych absolwentów gimnazjum i szkoły podstawowej do podjęcia kształcenia na kierunku technik urządzeń systemów energetyki odnawialnej lub na innych technicznych kierunkach kształcenia zawodowego znajdujących się w tegorocznej ofercie edukacyjnej szkół prowadzonych przez Powiat Buski.


Sylwester Pałka                                       Renata Krzemień
Dyrektor ZST-I w Busku-Zdroju             Naczelnik Wydz. EK
                                                                 w Starostwie Powiatowym w Busku-Zdroju

starostwo_logo_2017.jpg

Zobacz także

Studniówka w LO Kazimierza Wielka (foto/nowe video)

Dodane: 2019-02-16 14:02 - Komentarze  (0)  czytane (1553)

TAGI:Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.146.227.92

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Studniówka 2019: ZSTiO im. Kazimierza Wielkiego w Busku-Zdroju - Część oficjalna

Studniówka 2019: LO im. H. Kołłątaja w Pińczowie - Polonez kl IIIC

Studniówka 2019: LO im. H. Kołłątaja w Pińczowie - Polonez kl IIID

Studniówka 2019: ZSTiO im. Kazimierza Wielkiego w Busku-Zdroju - Polonez

Studniówka 2019: LO im. H. Kołłątaja w Pińczowie - Polonez kl IIIB

Studniówki 2019: LO im. Hugona Kołłątaja w Pińczowie - Polonez klasa IIIa

Konkursy

Konkurs zakończony: Wygraj bukiet kwiatów z dostawą w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Wygraj kolację walentynkową w Bristol Art & Medical Spa
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na spektakl komediowy PIKANTNI
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na seans Planeta Singli 2
Konkurs zakończony: Koncert Beaty Kozidrak & Bajm
Konkurs zakończony: Onyx Club - Pub & Restaurant
Konkurs zakończony: Koncert Michała Szpaka w Kielcach
Konkurs zakończony: Do wygrania zaproszenia na spektakl Ostra jazda
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Pakiet żywieniowy od 30 zł w Restauracji Pod Świerkiem

2017-11-15 - 2019-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Studniówka w LO Kazimierza Wielka (foto/nowe video)

Wzorem roku ubiegłego tegoroczni maturzyści Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Curie-Skłodowskiej w Kazimierzy Wielkiej swoje sto dni do egzaminu...