Strona startowa

Wiadomości - Zdrowie i uroda

Nowoczesny rezonans magnetyczny w ośrodku Affidea w Busku-Zdroju (foto/video)

Dodał: admin Data: 2016-12-21 15:04:25 (czytane: 13603)

W działającym od 6 lat na terenie Szpitala w Busku Zdroju Centrum Affidea pracę rozpoczął właśnie nowy 1,5-teslowy rezonans GE Signa HDX. Zapraszamy do obejrzenia relacji video.

Grupa COBRA - Agencja Ochrony
www.grupacobra.pl,ochrona obiektów, ochrona osób, elektroniczne systemy antywłamaniowe, przeciwpożarowe, systemy powiadamiające przywołujące Grupy Interwencyjne, systemy telewizji przemysłowej, kontroli dostępu, wideofony, radiofonizacja,  nagłośnienie, ochrona mienia

ul. Bohaterów Warszawy 114. 28-100, Busko-Zdrój

Biuro Nieruchomości MODERN s.c. - mieszkania, domy, działki
www.modernbroker.pl,nieruchomości, mieszkania, domy działki,na sprzedaż, do wynajęcia, mieszkanie, dom działka,sprzedam, kupię, zamienię, wynajmę, Busko,Pińczów, Jędrzejów, Staszów, Kazimierza, powiat buski,pińczowski, jędrzejowski,staszowski,kazimierski,włoszczowski

ul. Partyzantów 112. 28-100, Busko-ZdrójJest to pierwsze takie urządzenie w mieście, z którego będą mogli korzystać pacjenci z terenu Buska-Zdroju i powiatów ościennych m.in. pińczowskiego czy kazimierskiego.

Dzięki temu nie będą oni musieli jeździć na tego typu nowoczesne i precyzyjne badania do Kielc czy Staszowa. Pracownia ta może diagnozować nawet 500 osób miesięcznie. W ramach kontraktu NFZ ze specjalistycznej diagnostyki mogą korzystać pacjenci szpitala. Affidea już złożyła wniosek o rozszerzenie kontraktu by mogli z niego skorzystać wszyscy potrzebujący.

rezonans_magnetyczny_busko112.jpg

Nowoczesny rezonans uzupełnia diagnostykę oferowaną pacjentom w Szpitalu w Busku-Zdroju. Badanie metodą rezonansu magnetycznego (MR) jest bezbolesną, nieinwazyjną i bezpieczną techniką diagnostyczną. Nie wykorzystuje promieniowania rentgenowskiego, ale naturalne właściwości magnetyczne ludzkiego ciała. Za pomocą badania metodą MR możliwe jest uzyskanie obrazów ośrodkowego układu nerwowego, tkanek miękkich i innych narządów wewnętrznych. To jedna z najdokładniejszych metod obrazowych. Pokazuje różnice pomiędzy tkankami a narządami oraz umożliwia wykonywanie przekrojów w dowolnej płaszczyźnie.

 rezonans_magnetyczny_busko110.jpg

- Cały czas rośnie zapotrzebowanie na wysokiej jakości badania MR, nie tylko w diagnostyce onkologicznej, ale również ortopedycznej, kardiologicznej czy endokrynologicznej, które są konieczne do podjęcia decyzji o rodzaju dalszego leczenia i oceny jego skuteczności. Zdecydowaliśmy się na wyposażenie naszego Centrum Affidea w Busku-Zdroju w rezonans magnetyczny, gdyż chorzy bardzo potrzebują nowoczesnej i precyzyjnej diagnostyki blisko swojego miejsca zamieszkania. Dotychczas zmuszeni byli bowiem jechać do najbliższych pracowni MR w Staszowie lub Kielcach, a to niestety zabierało cenny czas, który mógłby zostać poświęcony na wdrożenie leczenia – podkreśla Marian Pytlewski, Dyrektor Makroregionu (świętokrzyskie i podkarpackie) Affidea.

rezonans_magnetyczny_busko121.jpg 

Aparat MR ma nowoczesne oprogramowanie zapewniające najwyższe standardy techniczne i kliniczne. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych cewek dedykowanych do poszczególnych okolic anatomicznych, pacjenci uzyskują możliwość dokładniejszego badania szyi i stawów skroniowo-żuchwowych. Wielokanałowa cewka neurowaskularna do badania głowy i szyi dedykowana jest do diagnozowania szyi, twarzoczaszki, krtani i splotu ramiennego, a wydłużony sygnał w obrębie szyi pomaga uzyskać lepszy obraz. Z kolei mała 11- centymetrowa cewka Dual Echo, mimo iż zapewnia małe pole badania, cechuje się wysoką rozdzielczością i jest przeznaczona do badania gałek ocznych i stawów skroniowo-żuchwowych.

rezonans_magnetyczny_busko135.jpg 

- Cieszę się, że Dyrektor Makroregionu Pan Marian Pytlewski z Centrum Affidea przyjął moje zaproszenie do współpracy i została utworzona w naszym szpitalu Pracownia Rezonansu Magnetycznego. Dzięki Centrum Affidea Busko-Zdrój pacjenci naszego Szpitala wzbogacili się w możliwość przebadania się rezonansem magnetycznym. To nie tylko dla nich, ale również dla całego zespołu badającego jak i lekarzy kierujących na to badanie, niezwykłe udogodnienie – mówi mgr Grzegorz Lasak, dyrektor Szpitala w Busku-Zdroju. Obecnie trwa testowanie i kalibracja sprzętu. Liczymy, że już na początku przyszłego roku będziemy mogli przebadać pierwszych pacjentów – dodaje.

rezonans_magnetyczny_busko103.jpg
/foto: Łukasz Chodór/

Firma Affidea prowadzi ośrodki diagnostyczne rezonansu magnetycznego, realizując strategię konsekwentnego zwiększania dostępu do najnowocześniejszych rozwiązań diagnostycznych i terapeutycznych w Polsce. Obecnie zarządza siecią 38 centrów diagnostycznych. Większość z nich jest ściśle zintegrowana ze szpitalami, tworząc unikalną więź współpracy z zespołami klinicznymi sektora publicznego. Ośrodki wyposażone są w najwyższej jakości sprzęt, który jest regularnie unowocześniany.

W samym szpitalu w Busku-Zdroju działa również pracownia tomografii komputerowej należąca do Affidea i umożliwiająca diagnostykę narządów wewnętrznych przy pomocy promieniowania rentgenowskiego.

O Affidea:
Firma Affidea (dawniej Euromedic) jest jednym z największych inwestorów i świadczeniodawców usług w ramach Partnerstwa Publiczno-Prywatnego (PPP) w Europie. W 179 centrach medycznych, będących wyłączną własnością firmy, zapewnia najlepszą możliwą diagnostykę obrazową i laboratoryjną oraz usługi z zakresu radioterapii onkologicznej. Dzięki ciągłemu rozwojowi firma rozszerza działalność również na obszary, w których nikt jeszcze dotąd nie działał. Zatrudniając profesjonalną kadrę, zajmującą się diagnostyką, Affidea staje się również firmą wiodącą w dostarczaniu zdalnej diagnostyki - oferuje wielomodułowe usługi z zakresu teleradiologii.

Firma zatrudnia blisko 6 000 wykwalifikowanych specjalistów medycznych. Posiada centra w Polsce, na Węgrzech, w Rumunii, Bośni i Hercegowinie, Chorwacji, Grecji, we Włoszech, w Turcji, Czechach, Portugalii, Bułgarii, Szwajcarii, Irlandii oraz na Litwie.

W Polsce firma Affidea obecna jest od 2000 roku. Jej celem jest nie tylko wprowadzanie do Polski najnowocześniejszych metod i narzędzi leczenia chorób nowotworowych, ale również konsekwentne zwiększanie dostępu Polaków do tych usług.

Zobacz video:
Reklama.

Zdjęć w galerii: 45

Zobacz także

Zadbaj o siebie już teraz - Profilaktyka nowotworów głowy i szyi

Dodane: 2018-05-25 12:05 - Komentarze  (0)  czytane (611)

TAGI: profilaktyka nowotworów głowy i szyi , Samodzielny Publiczny Zespół Podstawowej Opieki Zd, Zespół Podstawowej Opieki ZdrowotnejKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.159.85.193

OLAF (2017-01-20 13:55:50)

Panie Lasak
Mam pytanie. Rezonans Magnetyczny OTWARTY dla pacjentów z NFZ, czy też nie. Lansujesz się Pan z tym tematem, a jeszcze NFZ nie podpisał umowy ( kontraktu )
Dziwne działania Dyrekcji Szpitala ---- Firma Prywatna Afifidea działa w budynku Szpitala, tylko pytam dla kogo ???? Rezonans Magnetyczny prywatnie, a ceny są droższe niż w Kielcach, Skarżysku, Starachowicach itd itd. Kto na tym zarabia, na pewno nie społeczeństwo ubogie, którego nie stać na takie ceny. Pacjenci liczą na NFZ a nie na prywatę.

(2016-12-27 11:15:17)

Co ma wspólnego Grześ L. z "matrix busko"?
Bo jakby go tam trochę lansują?
"Echo dnia" - G. L.
"Busko.com.pl"- G. L.
"Radio Kielce" - G. L.
"Matrix Busko - G. L.
Aż się boję zajrzeć do lodówki..

:) (2016-12-27 11:12:31)

Komentarze usunięte...

(2016-12-22 20:28:47)

Firmie Affidea trzeba pogratulować. Tak się rozwija firmę.A jak się to robi niech się zapyta szpitalny dyrektorek

(2016-12-22 09:07:49)

Szybsza diagnoza będzie jesli w opisach badan nie bedzie glupiego kopiuj-wklej ......

M (2016-12-21 21:40:02)

Przyjdzie czas że i na fundusz będą robione badania. Chyba wszystkim zależy żeby stało się to jak najszybciej. Nie krytykujcie bo być może przyjdzie czas ze bedziecie musieli skorzystać z usług szpitala i będzie wam głupio że tak źle wyrazacie się na temat dzialan zoz Busko. W polskich realiach to wielki postęp.

* (2016-12-21 20:54:40)

Ci co pisza rozsadnie to mają racje. Jest to wielka ściema. Firma nie ma umowy z NFZ-tem. Chory musi płacic i to duza kase, bo to badanie kosztuje setki złotych. Więc racja, że biznes dla kogoś, ..szybka kasiora....a prostaczek musi płacic, bo co biedak ma zrobić jak w Kielcach na NFZ dopiero można się przebadać w sierpniu. A wynik potrzebny do ustalenia djagnozy. Choruję i badanie jest mi potrzebne...ale nie mam kasy na to badanie. Ludzie w jakim świecie my żyjemy. A na tych fotkach widać jakie parcie na szkło. ...życzę im...WESOŁYCH ŚWIĄT

- (2016-12-21 19:26:56)

Szkoda lata jak i śpitalnego dere....... Wątpię by osiągnął coś więcej niż jego poprzednik. W parciu na szkło jest jednak lepszy.

(2016-12-21 17:29:46)

No właśnie . Wychodzi na to ,że biznesu na tym rozwiązaniu szpital nie zrobi. Nie poprawi to ciężkiego stanu szpitalnych finansów. Poprawi się być może wygoda pacjentów i skróci czas oczekiwania na diagnozę, i to jest ważne.
Prywatna firma nigdy nie zainwestuję w bardzo ryzykowne przedsięwzięcie bo analizuje poziom ryzyka biznesowego.
To całe świętowanie to przerost formy nad treścią. To żaden powód do dumy , to nałogowe "parcie na szkło ". niektórych osób tam obecnych
W ekonomi ważne jest to co się da wyliczyć , zmierzyć , zważyć .

(2016-12-21 17:13:42)

Jak zwykle buskim cebulakom nie dogodzisz.Nie ma-źle.Jest-znowu coś nie pasuje.

galwel (2016-12-20 08:52:35)

Jaki Śląsk? Ta firma nie ma kontraktu z NZF na rezonans w Busku. Jak pacjent będzie miał skierowanie od lekarza to i tak musi jechać do Kielc lub jak tam ktoś pisał na Śląsk.
Pewnie, że lepiej żeby rezonans był niż go nie było, ale jakiś wielkich powodów do dumy to tu nie ma.

:) do R (2016-12-19 20:48:36)

jedź sobie z chorą, bliską osobą nawet na Śląsk. masz wybór.

R (2016-12-19 16:45:57)

Szpital za badania będzie płacił prywatnej firmie, mając możliwość wykonywania ich na onkologii czy szpitalu wojewódzkim. Oba te szpitale są publiczne.

Telewizja

Otwarcie boisk sportowych w Busku-Zdroju

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych Szaniec 2018

III Świętokrzyskie Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego

155. rocznica Bitwy pod Grochowiskami

Wizyta polityków Platformy Obywatelskiej w Busku-Zdroju

Most na Wiśle połączy Świętokrzyskie z Małopolskim

Konkursy

Konkurs zakończony: Onyx Club - Pub & Restaurant
Konkurs zakończony: Koncert Michała Szpaka w Kielcach
Konkurs zakończony: Do wygrania zaproszenia na spektakl Ostra jazda
Konkurs zakończony: Słodka Uczta dla Dwojga w Lodziarni Dolce Vita
Konkurs zakończony: Koncert zespołu Poparzeni Kawą Trzy
Konkurs zakończony: Koncert Tribute to Jantar w Kielcach
Konkurs zakończony: Koncert Raz Dwa Trzy Młynarski w Kielcach
Konkurs zakończony: Cyrk Safari w Pińczowie i Busku-Zdroju
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Pakiet żywieniowy od 30 zł w Restauracji Pod Świerkiem

2017-11-15 - 2019-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Przerwy w dostawie energii

PGE Dystrybucja S.A. Oddział Skarżysko-Kamienna, PGE informuje o przerwach w dostawie energii w naszym regionie....