Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Na co można pozyskać dotacje unijne?

Dodał: Marta Data: 2020-07-01 13:11:30 (czytane: 622)

Dotację z Unii Europejskiej już od kilku lat stanowią bardzo atrakcyjny bodziec, do założenia własnej działalności gospodarczej.Wiele osób jednak nie jest pewnych, czy ma jakiekolwiek szanse na otrzymanie dotacji oraz, czy działalność, z jaką chcemy wystartować, kwalifikuje się do dofinansowania ze środków Unii Europejskiej. 

Poniżej znajdują się podstawowe informacje, czym są dotacje, kto i na co może skorzystać z dofinansowania oraz w jaki sposób wygląda cały proces ubiegania się o dofinansowanie.

 Zobacz

Co to są dotacje unijne i kto może z nich skorzystać?
Dotacje unijne to środki pochodzące z funduszy europejskich, które przeznaczone są na walkę z bezrobociem, ale też na wspieranie młodych przedsiębiorców. Od przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, nasi rodacy czynnie otrzymują wsparcie finansowe i nie tylko, którego celem jest poprawa sytuacji gospodarczej na rynku Polskim.

W ramach działań z dotacji unijnych, mamy możliwość uczestnictwa w stażach, praktykach, szkoleniach i kursach zawodowych. Fundusze Europejskie finansują również procesy doradztwa zawodowego, które nakierowują nas na odpowiednie ścieżki kariery.

Głównym adresatem środków funduszy europejskich są jednak działalności gospodarcze, które są dofinansowywane. Dotacje z Unii Europejskiej są w głównej mierze kierowane do osób, które nie ukończyły 30 roku życia i nie pracują oraz nie uczą się lub dla osób powyżej 30 roku życia, które nie pracują.

Na jaki rodzaj działalności można uzyskać dofinansowanie z UE?
Obecnie dotacje unijne są kierowane głównie w stronę tych przedsiębiorców, którzy aktywnie działają w obszarze badań i rozwoju. Dotacja na project badawczy jest jedną z najczęściej przyznawanych dotacji. Warto przy tym podkreślić, iż konkursy na dotację z Unii Europejskiej są stale aktualizowane i dostosowywane do aktualnych potrzeb.

Obecnie więc, projekty badawcze czynnie zaangażowane w walkę z pandemią COVID-19 są najlepiej sytuowane pod względem szans na uzyskanie dotacji. Działalności, których aktywność dotyka takich obszarów jak zdrowie czy ochrona środowiska (szczególnie problem braku wody) również są kategoryzowane jako te, które mają największe szanse na uzyskanie dotacji.

Konkursy na dotacje są stale dostępne na rządowej stronie funduszy europejskich, a ich aktualny stan i przebieg zmienia się z każdym miesiącem.

Jak przebiega proces ubiegania się o dotację?
Jeżeli któryś z programów idealnie trafia w specyfikę naszej działalności, nie pozostaje nam nic innego jak złożyć wniosek o dotację. Należy jednak stosować się ściśle do założonych terminów. W momencie, gdy wniosek wraz z kompletem dokumentów zostanie przez nas złożony, nie pozostaje nam nic innego jak oczekiwanie na decyzję.

Czas rozpatrywania naszego wniosku może zająć nawet 3 miesiące. Sam proces złożenia takiego wniosku może być wydłużony ze względu na wymagania dokumentacyjne, które należy załączyć wraz z wnioskiem. Przykładem takich dodatkowych dokumentów może być biznesplan, harmonogram realizacji projektu, a także analiza finansowa naszego projektu.

/Artykuł sponsorowany/

Reklama.

Zobacz także

W stulecie Bitwy Warszawskiej

Dodane: 2020-08-13 11:55 - Komentarze  (0)  czytane (384)

TAGI:Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 35.172.233.215

Telewizja

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 2

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 3

Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Występ grupy Skrzydła Kruka

Koncert Konkursowy XII OFP im. Wojtka Belona w Busku-Zdroju

Koncert Finałowy - XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona

Praktyczna strona edukacji w ZSTiO

Konkursy

Uwaga konkurs! Wygraj podwójne zaproszenie na spektakl: Lista męskich życzeń
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki ! Zapraszamy na występ Kabaretu Smile!!!
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki!!! Zaprszamy na koncert DON VASYL I CYGAŃSKIE GWIAZDY!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Nowe przypaki koronawirusa na Ponidziu - komunikat Sanepidu na dzień 12.08.2020r.

Według buskiego Sanepidu do chwili obecnej potwierdzono zakażenie u trzydziestu jeden osób z powiatu buskiego, pięćdziesięciu czterech...