Strona startowa

Wiadomości - Motoryzacja

'MISTRZOWIE W PASACH' NA PIT STOP’IE W BUSKU-ZDROJU

Dodał: admin Data: 2017-07-27 09:24:40 (czytane: 10034)

'Mistrzowie w pasach' specjalnie podczas wakacji prowadzą działania w plenerze organizując w całej Polsce PIT STOP-y. Zapraszamy 28 LIPCA w godz. 13.00-19.00 do Buska-Zdroju na stację paliw Lotos ul. Partyzantów 111Są to spotkania bezpośrednie z użytkownikami dróg, podczas których eksperci brd w ramach 4. edycji kampanii społecznej 'Mistrzowie w pasach' prowadzą instruktaże PRAWIDŁOWEGO zapinania pasów bezpieczeństwa w samochodzie oraz poprawnego montowania fotelików dla dzieci. 

pitstop_busko02.jpg

Do wzięcia udziału w instruktażach i spotkaniu z ekspertami brd zostaną zaproszeni wszyscy, którzy tego dnia odwiedzą stację paliw. Atrakcji tu nie zabraknie.
Podczas PIT STOP-ów stacje paliw zamieniają się w punkt ekspercki. W charakterystycznie zaaranżowanym namiocie uczestnicy spotkania mogą skorzystać z indywidualnych porad oraz warsztatów zapinania pasów i montażu fotelików dla dzieci. Eksperci sprawdzają też, czy pasy i zagłówki w samochodzie są poprawnie umocowane. Potem prowadzą instruktaże z uczestnikami podróży już w ich aucie. A wszystko w swobodnej atmosferze, jak na wakacje przystało. Nie brakuje zabaw dla dzieci i konkursów z nagrodami.

Uczestnicy po instruktażu zostają wyposażeni w pakiet materiałów edukacyjnych, by w razie czego móc przypomnieć sobie wiedzę, ale co ważniejsze, przekazywać ją dalej. Każdy bowiem, kto tylko zechce, może się włączyć w kampanię, w jej trwający od początku konkurs na 'MISTRZA W PASACH' i 'MISTRZA W FOTELIKU', gdzie prócz odznaczeń i prezentów, wygraną jest najważniejsze: bezpieczne życie i zdrowie.

 pitstop_busko01.jpg

Tym bardziej, w czwartym roku kampanii, PIT STOP-y zintensyfikowano w okresie wakacji, by podróżujący urlopowicze, a zwłaszcza dzieci, bezpiecznie jechali i bezpiecznie wracali, co podkreślamy również cytując życzenia Kajto: "Życzę Wam radości z jazdy i tylu powrotów, ilu wyjazdów".

Podczas 4.edycji kampanii, inaczej niż dotychczas (wcześniej głównie edukowano), 'Mistrzowie w pasach'  KREUJĄ MODĘ NA PRAWIDŁOWE ZAPINANIE PASÓW  i starają się włączyć do działań uczestników kampanii. Szukają ambasadorów wśród osób dorosłych, a nawet i dzieci, przeszkolonych podczas instruktaży.

pitstop_busko03.jpg 

Organizatorom kampanii zależy na tym, by uczestnicy,  korzystając z tej wiedzy, nie tylko sami mogli poprawnie zapinać pasy, ale by przekazywali wiedzę innym. Każdy uczestnik poprawnie zapinający pasy, który zechce zostać ambasadorem, otrzyma odznaczenie 'Mistrz w pasach', a dzieci - 'Mistrz w foteliku'.

Ambasadorzy zostaną zapisani do specjalnej Księgi kampanii 'Lotos-Mistrzowie w pasach'. - W ten sposób MODA NA PRAWIDŁOWE ZAPINANIE PASÓW ma szanse się rozprzestrzenić, a przecież nie o samą modę tutaj chodzi, tylko o ŻYCIE I ZDROWIE LUDZI; "tyle szczęśliwych wyjazdów, ile powrotów" powtarza za Kajetanem, Jacek Zalewski, prezes Krajowego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Zadbajmy o zdrowie i życie, tego nie można przegapić!

Serdecznie zapraszamy na PIT STOP:
28 lipca 2017 r. godz. 13.00 - 19.00
Busko-Zdrój, stacja paliw Lotos, ul. Partyzantów 111

para_ulotka.jpg 


O kampanii społecznej „Mistrzowie w pasach”:
Celem głównym kampanii jest edukacja w zakresie PRAWIDŁOWEGO ZAPINANIA PASÓW BEZPIECZEŃSTWA W POJAZDACH. Kampania jest skierowana do kierowców i pasażerów oraz do nowej grupy docelowej: instruktorów i adeptów szkół nauki jazdy.

W tym roku w całej Polsce zaplanowano blisko 50 wydarzeń. Oprócz PIT STOP-ów – specjalnych punktów instruktażowych na stacjach paliw w całej Polsce, odbędą się także lekcje bezpieczeństwa dla dzieci w szkołach i przedszkolach, szkolenia dla instruktorów nauki jazdy, specjalne seminaria i występy muzyczne oraz spotkania dedykowane dla dużej publiczności w postaci pikników i festiwali. Ponadto podczas 4. edycji kampanii organizatorzy starają się kreować MODĘ NA PRAWIDŁOWE ZAPINANIE PASÓW i poszukują wśród uczestników wydarzeń  ambasadorów bezpieczeństwa na drodze, apelujących o zadbanie o zdrowie i życie - własne i wszystkich innych użytkowników dróg.

Czwarty rok prowadzona kampania społeczna „Mistrzowie w pasach” ma też na celu przekonać do zmiany postaw tych, którzy w ogóle nie chcą zapinać pasów podczas jazdy ryzykując życie swoje i innych. Ważnym przesłaniem jest dbałość o bezpieczeństwo dzieci przewożonych w samochodach, zarówno tych młodszych, które podróżują w fotelikach, jak i starszych, którym wystarczają pasy bezpieczeństwa.

Ambasadorem kampanii jest czterokrotny Mistrz Polski w klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i dwukrotny Mistrz Europy – Kajetan Kajetanowicz.

Obejrzyjcie nas w „Pytaniu na śniadanie” TVP2:
https://pytanienasniadanie.tvp.pl/szukaj?query=mistrzowie+w+pasach
http://pytanienasniadanie.tvp.pl/33305523/mistrzowie-w-pasach-bezpieczne-dziecko-w-aucie

Więcej:
www.kcbrd.org.pl
https://www.facebook.com/KCBRD/
http://odpowiedzialny.lotos.pl/1486/spoleczenstwo/programy_spoleczne/lotos_-_mistrzowie_w_pasach

Zobacz także

III Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego Pińczów 2019

Dodane: 2019-03-22 12:38 - Komentarze  (0)  czytane (315)

TAGI: Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego Pińczów , Rozpoczęcie Sezonu MotocyklowegoKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.87.18.165

Diagnostyka i warsztaty

Kursy prawa jazdy

Badania Kierowców. Badania psychotechniczne Monika Trela

ul. Kościuszki 60, 28-100 Busko-Zdrój

Szkoła Jazdy Libuda - kursy na prawo jazdy B, A1, A2, A

ul. Stefana Batorego 1 (Pawilon Rozwój), 28-100 Busko-Zdrój

Darmowe kursy prawa jazdy dla osób pracujących

Ośrodek Szkolenia Trela zaprasza osoby pracujące na darmowe kursy: prawo jazdy kat.C, CE, D, kwalifikacja wstępna i przyspieszona, operator koparko-ładowarki. więcej»

Darmowe kursy prawa jazdy dla osób pracujących

Ośrodek Szkolenia Trela zaprasza osoby pracujące na darmowe kursy: prawo jazdy kat.C, CE, D, kwalifikacja wstępna i przyspieszona, operator koparko-ładowarki. więcej»

Ogłoszenia

Dodano: 2019-03-23 14:14:31

Cukiernik do tortów i ciast z doświadczeniem

Dodano: 2019-03-23 13:33:03

Bagażnik na rowery

Dodano: 2019-03-23 13:32:19

SOLARIUM

Dodano: 2019-03-23 13:30:55

Drzwi do passata B5

Dodano: 2019-03-23 13:27:44

Klapa tylna passat B5

Dodano: 2019-03-23 11:17:55

Kupię drzewo owocowe

Dodano: 2019-03-23 11:09:46

Piłkochwyty, Siatki Do Piłkochwytów

Dodano: 2019-03-23 10:49:28

Sprzedam działkę rolno budowlaną

Dodano: 2019-03-23 09:43:05

Auto jak nowe

Dodano: 2019-03-23 09:25:19

Szukam pracy