Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Mieszkańcy Powiśla u posła Cieślaka z prośbą o wznowienie połączeń busów

Dodał: Milena Data: 2019-07-11 09:31:01 (czytane: 2833)

8 lipca br. roku poseł Michał Cieślak przyjął w swoim biurze poselskim w Busku - Zdroju delegację mieszkańców regionu Powiśla, która zwróciła się z wnioskiem o pomoc i wsparcie Pana Posła, w zakresie przywrócenia zlikwidowanych połączeń busów i autobusów na trasie Mielec-Kraków oraz Kraków-Mielec przez miejscowości Powiśla ulokowane przy drodze powiatowej Rataje Słupskie - Grotniki Wielkie.Wraz z petycją dostarczono kilkaset podpisów złożonych przez mieszkańców gminy Pacanów i Nowy Korczyn. Z informacji jakie przekazano podczas spotkania wynika, że decyzja starosty buskiego Jerzego Kolarza dotycząca firmy MARKPOL (dotychczasowego przewoźnika) w zakresie korzystania z przystanków doprowadziła do zawieszenia przez firmę połączeń. Brak przewoźnika na tej trasie powoduje swego rodzaju paraliż komunikacyjny uderzający w osoby, które nie posiadają własnego środka transportu, czyli głównie seniorów i młodzież akademicką. Należy dodać, że wyżej wymieniony przewoźnik był jedynym, który oferował swoje usługi na tej linii. Pozbawienie mieszkańców możliwości korzystania z jego usług niesie ze sobą skutek w postaci odcięcia ich od miejscowości i miast, w których korzystają z pomocy lekarskiej, robią zakupy czy uczęszczają do pracy i szkoły.

posel.jpg

Poseł wyraził zainteresowanie tym problemem oraz gotowość do ustalenia przesłanek, które doprowadziły do zawieszenia tych połączeń. Jednocześnie wyraził duże zaniepokojenie tak niekorzystnym działaniem starosty w dobie kiedy rząd Prawa i Sprawiedliwości, stosownie do swoich deklaracji przeciwdziała wykluczeniu społecznemu, odtwarzając połączenia komunikacyjne dla mieszkańców małych miast i wsi, przez co zyskują oni większy dostęp do placówek oświatowych, zdrowotnych, itp.

/artykuł sponsorowany/

Reklama.

Zobacz także

Strategia Rozwoju Elektromobilności

Dodane: 2019-10-19 10:14 - Komentarze  (5)  czytane (782)

TAGI:Komentarze (9)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.208.159.25

reaktywować PKS! (2019-07-15 04:53:30)

to jedyna i niepowtarzalna okazja. Wtedy powoła się Prezesa z pensją 30 tysiaków miesięcznie namaszczanego przez polityków, Pan Prezes będzie faworyzował swoją koterię, do rady nadzorczej załapie się kilku polityków i związkowców, wszyscy oni + rodziny będą mieli prawo do bezpłatnych przejazdów, kierowcy będą kombinować na biletach i paliwie, pracownicy robić fuchy, a liczne grono pań z biura będzie robić zakupy w czasie pracy. Oczywiście na jednego szofera będzie przypadać 3 panie z biura, czy o czymś zapomniałem?, aha będą kwitły ploty i biurowe romanse, a zatrudnieni w PKS-ie będą jeździć oczywiście bezpłatnie kilka razy w roku na wszelkiego rodzaju wycieczki i pielgrzymki.

t (2019-07-14 11:59:05)

z psl- partia swoich ludzi

Stach1 (2019-07-13 13:19:48)

Czy nie ma w biurze poselskim osoby , która potrafi napisać krótki tekst po polsku. Przecież te określenia " w dobie kiedy " to poziom instruktora propagandy z lat 50-tych. A do rzeczy kiedy rząd PIS mówi że przywraca połączenia komunikacyjne to niech przywróci a nie kieruje pretensji do samorządów lokalnych, bo to znowu działanie z lat 50-60 tych - Towarzysze weźmy się i zróbcie.

Maryna (2019-07-13 08:52:51)

Jest dokładnie jest tak jak przewidział Stefan z osiedla zielone wzięło obrót i łasi się do PIS chcąc przy okazji połknąć część ich wyborców ?

janek (2019-07-13 07:53:27)

Wspaniale, źe cieślak spotkał się wreszcie w biurze z mieszkańcami. SZKODA. ŻE NIE POWIADOMIŁ O TYM WCZEŚNIEJ NA TYM PORTALU. Czy ktoś widział tego pana cieślaka w biurze poselskim po tym jak był w Busku pan gowin a obok nich był bardzo oddany tym panom mieszkaniec Buska Szumilas, odktórego po tym jak był duszony przezpolicjanta z Buska, obaj się odcięli? jestprzed wyborami, cieślak i jego partia obieca wam (nam) wszystko, żeby dostać się do koryta. czerwoną kartkę już dostał w wyborach (europejskich) teraz należy się kartka wykluczenia z życia politycznego całkowicie. takim posłom ja mówię (nie, nigdy). Ile godzin w czasie tej kadencji był cieślak w biurze poselskim w busku. Nie jestem platfusem, ani lewicowcem, ale zagłosuję na każdego, tylko nie na cieślaka.

Czy buskich dusicieli / policjantów nie wolno krytykować?! (2019-07-13 07:38:49)

Pod artykułem o nich komentarze usunięte.

Mefisto (2019-07-11 19:42:19)

Wszyscy przecież wiemy, że poseł Michał Cieślak lśni lepiej jak słońce Peru. Jest znakomitym specjalistą we wszystkich dziedzinach życia podobnie jak towarzysz Kim z dalekiego kraju azjatyckiego.Chwalmy go tak jak chwalimy wspaniałą i jedyną słuszną partię P.i.S. - Pracuj i Sponsoruj (nierobów).

wyborca (2019-07-11 18:09:33)

Przecież PiS posiada w powiecie buskim doświadczonego specjalistę od transportu osobowego i nie tylko Pana Jana Bar.....zainteresujecie go tym tematem on znajdzie i pogoni odpowiedzialnych za ten bałagan.

Robert (2019-07-11 11:41:12)

Mogę zapytać z jakiego ugrupowania jest pan Jerzy Kolarz ?

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 2

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 3

Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Występ grupy Skrzydła Kruka

Koncert Konkursowy XII OFP im. Wojtka Belona w Busku-Zdroju

Koncert Finałowy - XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona

Praktyczna strona edukacji w ZSTiO

Konkursy

Wygraj zabieg w Studio Urody Perfect
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Bezpłatna kolonoskopia w buskim szpitalu

Poniżej prezentujemy informacje na temat programu o nazwie: "Badam się - profilaktyka raka jelita grubego" - skierowanego dla pacjentów...