Strona startowa

Patronat

Międzynarodowy Festiwal Kultury Dziecięcej w Pacanowie

Data:01 06 2018 - 03 06 2018
Miejsce: Pacanów

Już w czerwcu ze stacji Centrum Bajki wyruszy pociąg pełen kolorowych zdarzeń i niezwykłych pasażerów. Rozpocznie się 16. Międzynarodowy Festiwal Kultury Dziecięcej (1-3 czerwca 2018 r.) - największa w Polsce impreza dla dzieci i młodzieży.

W tym roku nie zabraknie gwiazd  TV i estrady, jubileuszu sędziwego Koziołka Matołka oraz egzotycznych klimatów, ponieważ partnerem imprezy jest Hiszpania.

Festiwal zaczynamy od dużych atrakcji: 1 czerwca o godzinie 14.00, na głównej scenie, wystąpi znany na świecie hiszpański teatr El Cruce ze spektaklem „Punto Y Coma”, który prezentuje związki między współczesnym cyrkiem, a teatrem.  Następnego dnia o godz. 19.00 zapraszamy na wieczorny koncert Grzegorza Wilka, który zaśpiewa utwory z ostatniej płyty, a także znane covery w nowoczesnych, żywiołowych, dynamicznych aranżacjach. Będzie się działo!

pacanow.png

Galę finałową – 3 czerwca, o godz. 13.00, otworzy tradycyjny Bajkowy Korowód, w którym wezmą udział reprezentacje szkół, klubów, domów kultury, stowarzyszeń, kółka zainteresowań, świetlice, jednym słowem – wszyscy! Jak zawsze zostanie zorganizowany konkurs na najbardziej efektowny zespół!

Prowadzący imprezę – Conrado Moreno – przedstawi koloryt swojej ojczyzny i spróbuje nauczyć nas  podstaw języka hiszpańskiego.

Na scenie nie zabraknie także dziecięcych artystów: jedenastoletnia Julia Kucemba, która zajęła szóste miejsce na Mistrzostwach Świata w Tajwanie, zaprezentuje speed stacks, czyli sztukę układania kubeczków na czas. Bracia Kłeczek przedstawią kompilację pokazów będących połączeniem sportowych umiejętności, poczucia humoru oraz wyczucia rytmu. Znany z programu „Mam Talent” Łukasz Świrk zademonstruje akrobacje na szarfach i rurze. Swoje umiejętności pokaże również Łukasz Chwieduk – freestyler footballu.

Będą pokazy estradowe. Stowarzyszenie Sztuki Flamenco „Flamenco Si” zaprezentuje taniec jako styl życia i formę wyrażenia osobowości. Bogaty i pełen atrakcji festiwal zakończy koncert Sylwii Grzeszczak.

Jak co roku, o godzinie 15.00, świętujemy urodziny Koziołka Matołka, który kończy 85 lat (!) Z tej okazji dla uczestników Festiwalu przygotowujemy czterowarstwowy tort o wysokości 1,7 metra, który ozdobi 85 świec. A szacownemu Jubilatowi zaśpiewamy 100 lat.

Program 16. Międzynarodowego Festiwalu Kultury Dziecięcej:

1 czerwca (piątek)


14:00 – Teatr Hiszpański – El Cruce “Punto y Coma” (Kropka i Przecinek)

2 czerwca (sobota)

19:00 – Koncert Grzegorza Wilka

3 czerwca (niedziela) Rynek

12:00 – Msza Święta w Bazylice w Pacanowie
13:00 – Bajkowy Korowód
14:00 – Julia Kucemba (Speed Stacks)
14:30 – Pokaz Tańca Flamenco
15:00 – Urodziny Koziołka Matołka i Eksplozja Kolorów
15:30 – Teatr Hiszpański – El Cruce “Punto y Coma” (Kropka i Przecinek)
16:30 – Występ Przedszkolaków z Pacanowa
16:45 – Eksplozja Kolorów
17:00 – Bracia Kłeczek oraz laureaci Spotkań Mistrzów Muzyki
17:45 – Koziołkowe figle
18:00 – Łukasz Świrk – człowiek flaga
18:10 – Łukasz Chwieduk – freestyler football
18:40 – Łukasz Świrk – człowiek flaga
19:00 – Koncert Sylwii Grzeszczak

3 czerwca (niedziela) Park w rynku

17:00 – Program „Kapitan Drabinka w krainie smoka”- opowieść o zuchwałym kapitanie, mądrym chińczyku Xip Cin oraz łagodnym smoku Long Wu, którego ulubionym zajęciem jest taniec z dziećmi. Widzowie poznają chińskie zwyczaje, ulubione smocze tańce oraz morskie przygody kapitana,

18:15 – Program „Baśniowa podróż klaunów” – Niezwykły cyrk powraca z tourne po dżungli. W swoim niesamowitym Baśniowozie przywozi tajemnice cyrkowych sztuczek.

Zapraszamy!


Imprezy

2018-06-01 - 2018-06-26

KINOLUB w Świętokrzyskiem

Patronat
2018-06-15 - 2018-06-30

Terminarz Kina Zdrój

Patronat
2018-06-15 - 2018-07-06

Terminarz Filharmonii Świętokrzyskiej

Patronat
2018-06-16 - 2018-10-14

Kalendarz imprez O/ PTTK Busko-Zdrój

Patronat
2018-06-18 - 2018-06-25

Koncerty Salonowej Orkiestry Zdrojowej w Busku-Zdroju

2018-06-23

Kulinarny Odpust Sobótkowy w Olejarni Zagłoby

Patronat
2018-06-24

Giełda staroci w Busku-Zdroju

Patronat
2018-06-30 - 2018-07-07

Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz 2018

Patronat
2018-07-06 - 2018-09-07

Noc na Zamku w Chęcinach

Patronat
2018-07-07

Beata Kozidrak & Bajm na kieleckiej Kadzielni

2018-07-08 - 2018-10-07

Rodzinna niedziela w skansenie w Tokarni

2018-09-14 - 2018-09-16

European Rover Challenge 2018

Konkursy

Konkurs zakończony: Onyx Club - Pub & Restaurant
Konkurs zakończony: Koncert Michała Szpaka w Kielcach
Konkurs zakończony: Do wygrania zaproszenia na spektakl Ostra jazda
Konkurs zakończony: Słodka Uczta dla Dwojga w Lodziarni Dolce Vita
Konkurs zakończony: Koncert zespołu Poparzeni Kawą Trzy
Konkurs zakończony: Koncert Tribute to Jantar w Kielcach
Konkurs zakończony: Koncert Raz Dwa Trzy Młynarski w Kielcach
Konkurs zakończony: Cyrk Safari w Pińczowie i Busku-Zdroju