Korona Kielce pokonała buską drużynę młodzików starszych

Dodał: Milena Data: 2016-05-23 13:18:19 (czytane: 3084)

W sobotę rozegrana została następna seria spotkań grupy finałowej młodzików starszych. Buska drużyna, prowadzona przez trenera Grzegorza Załęckiego, podejmowała na własnym obiekcie Koronę Kielce. Mecz zakończył się zwycięstwem gości z Kielc 2:1.
Zawodnicy obu drużyn rywalizowali na głównej płycie Stadionu Miejskiego w Busku przy padającym deszczu.  Pierwsza część meczu toczyła się w środkowej strefie boiska gdzie trwała zacięta walka o każdą piłkę. Groźne akcje goście próbowali przeprowadzać w bocznych strefach boiska i tam właśnie napotykali na silny opór Zdroju. Akcje ofensywne Korony, kończyły się na dobrze ustawionych obrońcach gospodarzy.

Podopieczni Grzegorza Załęckiego natomiast szukali swoich szans w akcjach zaczepnych i kontra atakach. I tak po jednej z nich i wymianie piłki pomiędzy Szumilasem i Powroźnikiem na czystą pozycję strzelecką wyszedł ten ostatni i płaskim strzałem nie dał szans bramkarzowi gości. Była to 5 minuta meczu. Niestety nie minęło 2 minuty a do wyrównania doprowadził mocnym strzałem napastnik Korony. Kolejny gol dla naszych przeciwników padł po zmieszaniu w naszym polu karnym. Do końca pierwszej połowy nasza drużyna skutecznie broniła się pozbawiając kolejnych szans bramkowych naszego przeciwnika. Nasze natomiast akcje ofensywne prowadzone środkiem pola) i bocznymi sektorami  nie przyniosły efektu bramkowego.

Druga część meczu to kolejne ataki naszych przeciwników Próbowaliśmy odwrócić losy tego meczu. Było blisko gdy Szumilas ponownie znalazł się w dobrej sytuacji jednak jego strzał okazał się minimalnie niecelny. Ta część meczu mimo, że toczyła się w środkowej strefie boiska obfitowała w dużą ilość zagrań w bocznych strefach boiska. Nasi zawodnicy jeszcze w samej końcówce mając rzut wolny próbowali doprowadzić do remisu.

"Dobra postawa naszej drużyny w tym meczu zasługuje na pochwałę i wyróżnienie, pomimo braków kadrowych" - dodał po meczu trener Grzegorz Załecki.

MKS Busko: Filip Woźniak - Karol Głowania, Miłosz Jabłoński, Szymon Boś, Franciszek Jabłoński, Szymon Bomba, Kacper Załęcki, Filip Powroźnik, Aleksander Szumilas oraz Filip Rogala, Wiktor Błaszczyk, Mateusz Brożek.