Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Kolejna podróż po świecie za nami!

Dodał: Milena Data: 2019-03-23 11:48:37 (czytane: 886)

Za nami "Tydzień z Ameryką Łacińską" zorganizowany w ramach imprezy "Poszerzamy horyzonty" przez Gminne Centrum Kultury w Solcu-Zdroju. W tym okresie przygotowano bogaty harmonogram warsztatów i spotkań związanych z tematyką latynoamerykańską.Pierwszego i drugiego dnia zawitała do nas ,,Kielecka Manufaktura Słodyczy w Kielcach", która przygotowała dla dzieci z terenu gminy warsztaty czekoladowe i karmelowe. Nie od dziś wiadomo, że ojczyzną czekolady jest leżąca w Ameryce Południowej Kolumbia. Dzieci na warsztatach poznały historię oraz proces produkcji czekolady. Brały udział w produkcji własnej tabliczki czekolady oraz karmelowych lizaków.

solec.jpg

solec1.jpg

We wtorek odbyły się także warsztaty malowania porcelany oparte o wzornictwo związane z kulturami prekolumbijskimi. W tym dniu pomimo nieobecności podróżnika odbył się wykład na temat historii Inków poprowadzony przez pasjonata historii pana Pawła Fortunę. Na zakończenie dnia przygotowaliśmy poczęstunek, w trakcie którego można było skosztować potraw z kuchni meksykańskiej.

Środowe popołudnie zarezerwowane było dla miłośników sztuk walki. Warsztaty brazylijskiej capoeiry dostarczyły ich uczestnikom wiele wrażeń i porządnego sportowego wysiłku. Dzięki nim dzieci z terenu gminy Solec-Zdrój mogły zapoznać się z podstawowymi ruchami, w które wplecione są elementy taneczne.
 
Czwartkowy wieczór tanecznym krokiem przygotowywaliśmy się do piątkowej imprezy ,,Salsa Latina". Pod okiem profesjonalnej pary tanecznej poznaliśmy podstawowe kroki salsy, rumby, cha-chy, pasadoble i jive'a.

solec2.jpg

solec3.jpg

solec4.jpg

Piątek był podsumowaniem tygodnia latino, który zakończył koncert muzyki latynoskiej Magdaleny Lechowskiej z okazji Dnia Kobiet, oraz pokaz tańców latynoamerykańskich w wykonaniu naszych gości z czwartkowych warsztatów.

Zapraszamy za rok na podróż w kolejne odległe krańca naszej kuli ziemskiej!

Zobacz także

Festiwal Magiczne Zakończenie Wakacji z telewizją Polsat i RMF FM

Dodane: 2019-08-22 15:46 - Komentarze  (0)  czytane (151)

TAGI:Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.232.124.77

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 2

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 3

Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Występ grupy Skrzydła Kruka

Koncert Konkursowy XII OFP im. Wojtka Belona w Busku-Zdroju

Koncert Finałowy - XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona

Praktyczna strona edukacji w ZSTiO

Konkursy

Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Weekend w regionie - Sprawdź co będzie się działo!

W weekend Dożynki Gminne w Pacanowie, Solcu-Zdroju, Busku-Zdroju, w Nowym Korczynie, Dni Stopnicy i Dożynki Gminne, Dymarki Świętokrzyskie...