Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Kolejna podróż po świecie za nami!

Dodał: Milena Data: 2019-03-23 11:48:37 (czytane: 563)

Za nami "Tydzień z Ameryką Łacińską" zorganizowany w ramach imprezy "Poszerzamy horyzonty" przez Gminne Centrum Kultury w Solcu-Zdroju. W tym okresie przygotowano bogaty harmonogram warsztatów i spotkań związanych z tematyką latynoamerykańską.Pierwszego i drugiego dnia zawitała do nas ,,Kielecka Manufaktura Słodyczy w Kielcach", która przygotowała dla dzieci z terenu gminy warsztaty czekoladowe i karmelowe. Nie od dziś wiadomo, że ojczyzną czekolady jest leżąca w Ameryce Południowej Kolumbia. Dzieci na warsztatach poznały historię oraz proces produkcji czekolady. Brały udział w produkcji własnej tabliczki czekolady oraz karmelowych lizaków.

solec.jpg

solec1.jpg

We wtorek odbyły się także warsztaty malowania porcelany oparte o wzornictwo związane z kulturami prekolumbijskimi. W tym dniu pomimo nieobecności podróżnika odbył się wykład na temat historii Inków poprowadzony przez pasjonata historii pana Pawła Fortunę. Na zakończenie dnia przygotowaliśmy poczęstunek, w trakcie którego można było skosztować potraw z kuchni meksykańskiej.

Środowe popołudnie zarezerwowane było dla miłośników sztuk walki. Warsztaty brazylijskiej capoeiry dostarczyły ich uczestnikom wiele wrażeń i porządnego sportowego wysiłku. Dzięki nim dzieci z terenu gminy Solec-Zdrój mogły zapoznać się z podstawowymi ruchami, w które wplecione są elementy taneczne.
 
Czwartkowy wieczór tanecznym krokiem przygotowywaliśmy się do piątkowej imprezy ,,Salsa Latina". Pod okiem profesjonalnej pary tanecznej poznaliśmy podstawowe kroki salsy, rumby, cha-chy, pasadoble i jive'a.

solec2.jpg

solec3.jpg

solec4.jpg

Piątek był podsumowaniem tygodnia latino, który zakończył koncert muzyki latynoskiej Magdaleny Lechowskiej z okazji Dnia Kobiet, oraz pokaz tańców latynoamerykańskich w wykonaniu naszych gości z czwartkowych warsztatów.

Zapraszamy za rok na podróż w kolejne odległe krańca naszej kuli ziemskiej!

Zobacz także

Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego w Lekkiej Atletyce

Dodane: 2019-05-21 17:15 - Komentarze  (1)  czytane (193)

TAGI:Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.87.61.215

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych 2019

Briefing prasowy Konrada Berkowicza i Dawida Lewickiego

Wicepremier Piotr Gliński honorowym obywatelem Wiślicy

VII Sesja Rady Powiatu w Busku-Zdroju

Wicepremier Piotr Gliński honorowym obywatelem Wiślicy

VII Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju - Część 2

Konkursy

Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Pakiet żywieniowy od 30 zł w Restauracji Pod Świerkiem

2017-11-15 - 2019-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Pożyczka unijna dla świętokrzyskich przedsiębiorców - sprawdź czy twoja firma może skorzystać!

Już od blisko roku Fundusz Pożyczkowy Lubelskiej Fundacji Rozwoju, jako pośrednik finansowy wybrany przez Bank Gospodarstwa Krajowego,...