Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Jedno z najpiękniejszych i najnowocześniejszych przedszkoli w regionie świętokrzyskim (foto)

Dodał: Milena Data: 2019-03-14 12:52:42 (czytane: 1113)

Kiedy obiekt powstawał w latach osiemdziesiątych XX wieku na przygotowanym placu z daleka od zgiełku, hałasu miał być wzorcowy dla innych gmin i regionów. Był składany w 70 % z gotowych prefabrykowanych elementów drewnianych powlekanych – szybko, tanio ale przy tym bezpieczny, ciepły i przestronny.Wzorem była technologia szwedzka i stamtąd do Polski trafiały pierwsze części składowe obiektu. Po uruchomieniu tego przedszkola, było celem wielu roboczych odwiedzin samorządowców z regionu i południowej części kraju aby zapoznać się z funkcjonalnością tego rozwiązania i powielenia w innych miejscach. Pomysł ministerialny mimo wielu zalet nie spotkał się z oczekiwanych odzewem ale tu w Oleśnicy był i pozostaje wyróżnikiem w województwie spełniając oczekiwania środowiska.

olesnica_022.jpg

Sukcesywnie w kolejnych latach modernizowane i rozbudowywane Przedszkole Gminne im. Św. Jana Pawła II w Oleśnicy na dziś jest niewątpliwą perełką architektoniczną. Jeżeli do tego dodamy wnętrze – nauczycieli z pasją mających do dyspozycji nowoczesne, bogate wyposażenie, pomoce dydaktyczne i wsparcie ze strony rodziców dzieci i organu prowadzącego jakim jest gmina – kolejne sukcesy opiekuńczo-wychowawcze i dydaktyczne są zagwarantowane. Rozległy teren wokół przedszkola z kolorowym placem zabaw umożliwia częste przebywanie dzieci na świeżym powietrzu i aktywne ich uczestnictwo w procesie zagospodarowywania terenów zielonych, co z kolei sprzyja budzeniu w nich postaw proekologicznych, będących jednym z priorytetów placówki.

Pasja jest energią pobudzającą człowieka do działania i jak twierdzi Christopher Day ,,podstawowym elementem dobrego nauczania”.

Tu w Oleśnicy - pojęcie edukować, wychowywać, kształcić, przekłada się w realizacji przez nauczycieli zadań w pokazywaniu, na czym polega inteligentne zaangażowanie siebie w życie i kroczenie trudnymi jego drogami.  Placówka zaliczana jest do  czołówki najpiękniejszych obiektów tego typu w naszym województwie i wiodących jeśli chodzi o nowatorskie myślenie i osiągnięcia pracujących tu nauczycieli. To między innymi innowacja pedagogiczna „ Podążamy Twoim śladem Ojcze Święty” autorstwa Agaty Strzeleckiej i Teresy Wójcik, autorski program muzyczno-taneczny „ Tańczące Motyle”, który od wielu lat realizuje Renata Kaczocha i Teresa Wójcik, program przyrodniczo-ekologiczny „ Przedszkolaki-Mali Przyjaciele Przyrody” także autorstwa  Teresy Wójcik. Realizowany jest również  program teatralny autorstwa  Marioli Franusiak i Agaty Strzeleckiej, który cieszy się dużą popularnością wśród przedszkolaków. Kolejny program, który rozwija inwencje twórcze to "Tęczowa Plastyka" autorstwa  Doroty Pawelec. Te programy na stałe wpisały się w ofertę edukacyjną  przedszkola, przyczyniając się do podnoszenia jakości pracy nauczycieli i wzrostu poziomu kształcenia i wychowania przedszkolaków. Ono cały czas tętni życiem, bawi, uczy, integruje i wciąga do ponadstandardowych działań zadowolonych rodziców. Uczęszczają tu dzieci w wieku od 3 do 6 lat skupione w pięciu oddziałach.

olesnica_028.jpg

Cyklicznie odbywają się tu duże spotkania, bale, gry i zabawy. I chociaż karnawał już się zakończył prezentujemy jedno z nich - kolorowy, bajeczny bal na jego zakończenie z prawdziwym piratem i jego kompanami prowadzącymi taneczne pląsy i konkursy . Zapisane w dziecięcej pamięci wspomnienia odświeżane podczas wspólnych rozmów pobudzają do kolejnych działań, wiążą lokalną społeczność.

Tam warto być, wtopić się w radosny dzień pracy wspomnianego przedszkola. A kolejne spotkania już za pasem – przecież „idzie” wiosna !

tekst i foto Robert Gwóźdź

Reklama.

Zdjęć w galerii: 33

Zobacz także

Spektakl teatralny dla dzieci 'Dwie Dorotki'

Dodane: 2019-03-19 16:02 - Komentarze  (0)  czytane (202)

TAGI:Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.91.79.74

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

V Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju - zapis transmisji LIVE w Ponidzie.TV

Bal Absolwentów 2019: SG nr 2 oraz SP nr 1

Maxfarbex Buskowianka Busko-Zdrój vs HEIRO Rzeszów - Wywiady

Studniówka 2019: ZSTiO im. Kazimierza Wielkiego w Busku-Zdroju - Zabawa cz.2

Maxfarbex Buskowianka Busko-Zdrój vs HEIRO Rzeszów

Bal Gimnazjalny 2019: Samorządowe Gimnazjum nr 1

Konkursy

Konkurs zakończony: Wygraj bukiet kwiatów z dostawą w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Wygraj kolację walentynkową w Bristol Art & Medical Spa
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na spektakl komediowy PIKANTNI
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na seans Planeta Singli 2
Konkurs zakończony: Koncert Beaty Kozidrak & Bajm
Konkurs zakończony: Onyx Club - Pub & Restaurant
Konkurs zakończony: Koncert Michała Szpaka w Kielcach
Konkurs zakończony: Do wygrania zaproszenia na spektakl Ostra jazda
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Pakiet żywieniowy od 30 zł w Restauracji Pod Świerkiem

2017-11-15 - 2019-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Koncert charytatywny w Kręgielni Chicago (foto)

W sobotę, 16 marca 2019r. w Kręgielni Chicago w Busku-Zdroju, odbył się koncert charytatywny "Ratujemy Serce Sebastiana", dla 4-letniego...