Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Jasełka w Szkole Podstawowej w Nowym Korczynie

Dodał: Milena Data: 2019-01-04 11:02:47 (czytane: 1277)

Czas Świąt Bożego Narodzenia jest chwilą, gdy zatrzymujemy się w biegu życia i zwracamy szczególną uwagę na drugiego człowieka. We wspólnocie uczniów, nauczycieli, rodziców i zaproszonych gości kolejny raz przenieśliśmy się do wydarzeń nawiązujących do narodzenia Pana Jezusa.Uczniowie klasy I b i I a, pod  kierunkiem p. Marii Błach oraz wychowawczyń p. Urszuli Strzeleckiej i p. Bogusławy Woźniak, przygotowali spektakl bożonarodzeniowy.

jaselka_nk_2018_01.jpg

jaselka_nk_2018_02.jpg

W dniu 18 grudnia 2018r. mali artyści przenieśli wszystkich zebranych na sali gimnastycznej w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Piękny śpiew zachęcił wszystkich do wspólnego kolędowania. Barwne stroje przygotowane przez rodziców dodały szczególnego kolorytu przedstawieniu.
W kolejnej części uroczystości zaprezentowali się uczniowie przygotowani przez wicedyrektor p. Małgorzatę Stefańską. Dzieci pięknie zaśpiewały kolędy i pastorałki oraz zagrały je instrumentach: fletach, gitarze, klarnecie, saksofonie, akordeonie. Warto nadmienić, że większość z nich uczęszcza do szkół muzycznych  .

Dyrektor p. Barbara Karnawalska podziękowała wszystkim i złożyła świąteczne życzenia. Głos zabrali również - wicewójt p. Piotr Strach i ks. Paweł Majewski. Ksiądz Proboszcz pobłogosławił opłatki, którymi podzielili się zebrani, składając sobie najserdeczniejsze życzenia. Zaproszeni goście zostali obdarowani symbolicznymi upominkami przygotowanymi przez uczniów gimnazjum i starszych klas szkoły podstawowej.

Piękne dekoracje wykonały uczennice Maria i Marzena Wężowicz pod opieką p. Małgorzaty Wach i p. M. Wilewskiej. O nagłośnienie zadbał p. Krzysztof Błach.

jaselka_nk_2018_05.jpg

jaselka_nk_2018_10.jpg

Serdecznie dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i wysiłek oraz wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania uroczystości.

Zobacz także

Czym charakteryzuje się nowoczesny monitoring GPS pojazdów?

Dodane: 2019-06-18 14:06 - Komentarze  (0)  czytane (221)

TAGI:Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.207.78.157

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 2

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 3

Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Występ grupy Skrzydła Kruka

Koncert Konkursowy XII OFP im. Wojtka Belona w Busku-Zdroju

Koncert Finałowy - XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona

Praktyczna strona edukacji w ZSTiO

Konkursy

Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Pakiet żywieniowy od 30 zł w Restauracji Pod Świerkiem

2017-11-15 - 2019-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

2 maja Dzień Flagi

2 maja - dzień flagi narodowej. Flaga, godło narodowe i hymn to obok tradycji, historii, kultury i języka podstawa świadomości narodowej...