II Turniej Małego Smoka (foto)

Dodał: Milena Data: 2016-10-24 10:01:12 (czytane: 8658)

W dniu 22 października 2016 na hali sportowej w Samorządowym Gimnazjum Nr 1 w Busku-Zdrój odbyła się 2 edycja Turnieju Małego Smoka, zawody zorganizowane zostały przez Buski Klub Kung-Fu „Yantai”.
Głównym  pomysłodawcą  i inicjatorem takiego przedsięwzięcia  był prezes Buskiego klubu Kung Fu „Yantai” – Andrzej Cupryjak-Socha. W zawodach brało udział 62 zawodników z Wrocławia, Tarnowa, Wieliczki, Kielc, Warszawy, Nowego Korczyna oraz Buska-Zdroju. (z podziałem na 44 konkurencje zgodnie z kategorią wiekową oraz stopień zaawansowania).Turniej odbył się pod honorowym patronatem Starosty powiatu Buskiego Jerzego Kolarza oraz Burmistrza miasta i gminy Busko-Zdrój Waldemara Sikory.

Dość dobrze zaprezentowali się młodzi zawodnicy Buskiego klubu Kung Fu „Yantai” Zdobywając łącznie 22 medali (10 złotych, 8 srebrnych oraz 4 brązowe).

W konkurencji formy ręcznej 7-9 lat, złoty medal wywalczył Wit Kłuskiewicz, a srebro Ernest Pasternak, Wit Kłuskiewicz zdobył również brązowy medal w konkurencji form z szablą.

W konkurencji form ręcznych północne chłopców 9-10 lat pierwsze miejsce zdobył Marcin Juszczyk. W konkurencji  formy ręczne północne dziewczynek 9-11 lat. Znakomicie zaprezentowały się nasze dziewczyny Agata Godula zdobyła 3 miejsce, zaś Natalia Polniak musiała zadowolić się 4 miejscem było to jej pierwszy i bardzo udany start, obie dziewczyny zdobyły również 4 miejsce w konkurencji form z kijem w swojej kategorii wiekowej. W rywalizacji formy ręczne północne chłopców 11-12 lat drugie miejsce ex quo wywalczyli Konrad Gołuzd, Kacper Lenartowicz.

W formach ręcznych północnych 13-14 lat pierwsze miejsce wywalczył Franciszek Stefański, zaś w formach ręcznych północnych chłopców 15-16 lat złoto wywalczył Piotr Bezak (wracający po kontuzji), zaś srebro Jakub Bezak. W formach z szablą chłopców 10-12 lat pierwsze miejsce wywalczył Konrad Gołuzd, a trzecim miejscem musiał zadowolić się Kacper Lenartowicz. W formach z szablą chłopców 13-14 lat Franciszek Stefański zajął 2 miejsce. W formach z szablą chłopców 15-16 lat drugie miejsce zajął Jakub Bezak. W konkurencji form z mieczem (konkurencja łączona – 15-16 lat), 13 letni Franciszek Stefański zdobył 3 miejsce. W formach z włócznią chłopcy 13-14 lat Franek osiągnął 2 miejsce. W formach z włócznią chłopcy 15-16lat bezkonkurencyjny okazał się Piotr Bezak. W konkurencji form z kijem chłopców 9-10 lat poza zasięgiem pozostałych zawodników był Marcin Juszczyk.

W rywalizacji formy z kijem chłopcy 11-12 lat pierwsze miejsce zajął Konrad Gołuzd. W konkurencji form z bronią różną chłopcy 11-13lat Franciszek Stefański zdobył 1 miejsce deklasując swoich rywali. W formach chłopcy z bronią różną chłopcy 14-16 lat 3 miejsce wywalczył Piotr Bezak. W konkurencji formy podwójne pierwsze miejsce osiągnęli Franciszek Stefański i Kacper Lenartowicz, było to najbardziej widowiskowy i realny set sparing.

Chciałbym  bardzo podziękować moim zawodnikom za dobry występ, teraz przed nami za 4 tygodnie start w Pucharze Polski „WUSHU” w Rzeszowie, szczególnie dziękuje wspaniałym rodzicom oraz wszystkim pomagającym mi osobom. Dziękuje Panu Mieczysławowi Sas, Jarosławowi Grabdzie, drukarni Stemag, Panu Staroście Powiatu Buskiego Jerzemu Kolarzowi, Panu Burmistrzowi Miasta i Gminy Busko-Zdrój Waldemarowi Sikorze. Bardzo chciałbym podziękować Dyrektorowi Buskiego Samorządowego Gimnazjum w Busku-Zdroju mgr. Andrzejowi Skuberze, Pani Ewie Madetko, Dyrektorowi Szkoły Podstawowej mgr. Markowi Madetko. Bez waszej pomocy turniej nie mógł by się odbyć – tak skomentował zawody prezes i trener Buskiego Klubu Kung-fu Andrzej Cupryjak-Socha.

Turniej zorganizowano dzięki dotacji Miasta i Gminy Busko-Zdrój oraz Powiatu Buskiego.