HLB Buskowianka wygrywa z Piastem Skawina

Dodał: Milena Data: 2017-04-04 11:15:49 (czytane: 6176)

HLB Buskowianka wygrała na meczu wyjazdowym z Piastem Skawina. Mecz piłki ręcznej zakończył się wynikiem 20:25.
Początek meczu w Skawinie był wyrównany i trwało tzw. rozpoznanie walką; dużo niewymuszonych błędów i gra faul. Szybciej sytuację opanowali zawodnicy HLB i po kilku dobrych i składnych akcjach po pierwszej połowie prowadzili sześcioma bramkami.

Druga połowa rozpoczęła się kolejnymi dobrymi akcjami w obronie, co doprowadziło do wyniku 16 - 8 dla Buskowianki! W tym momencie rozpoczęła się nonszalancja w ataku; rzuty z przypadkowych pozycji, gra wolna na chodzonego, a także niepotrzebne faule i w konsekwencji kary.

Ta sytuacja zmobilizowała miejscowych i poprawili dla siebie rezultat o pięć bramek, jednak ostatnie cztery minuty gry, to koncertowa gra naszej drużyny "bronili szczelnie i rzucali celnie” – na wyróżnienie zasłużyli Filip Wiek, Kamil Zawada, Tomek Gaweł i Marcin Szustak oraz Konrad Suchy, który mimo bolesnej kontuzji walczył do końca.

Potwierdza się kolejny raz poprawna gra naszej drużyny w obronie (najmniej straconych bramek w lidze), jednakowoż musimy zdecydowanie przyspieszyć grę w ofensywie oraz poprawić skuteczność!

Bramki dla HLB Buskowianka: Gaweł Tomasz (2), Suchy Konrad (4), Obłak Marcin(1), Szustak Marcin (12), Czaja Ernest (2) Zawada Kamil (4). Grabowski Mateusz, Wójcik Sebastian, Krupa Marek, Wiek Alan, Wiek Filip, Knapik Tomasz, Trutkowski Mateusz.

W środę, 5 kwietnia o godz 18:00 w Busku-Zdroju, HLB Buskowianka zmierzy się z drużyną UKS "Wiertmet" Libusza.