HLB Buskowianka wygrywa z NLO SMS II ZPRP Kielce (foto)

Dodał: Milena Data: 2019-02-04 10:35:51 (czytane: 10181)

W minioną niedzielę, HLB Buskowianka rozegrała zaległy mecz w ramach II ligi piłkarzy ręcznych, pokonała NLO SMS ZPRP II Kielce 30:21 (14:12).

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Przez ponad 10 minut prowadziła kielecka drużyna, jednak w 17 minucie było 8:10 dla buskiej drużyna, która zdobyła 6 bramek z rzędu.

Po przerwie NLO SMS ZPRP II Kielce, w 42 minucie doprowadził do remisu 17:17, a w 47 minucie przegrywał tylko 19:21. Obie drużyny walczył do samego końca. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 30:21 (14:12).

Cieszą punkty i cieszy mnie brak przestojów w grze, oczywiście zdarzyły się słabsze momenty, ale na szczęście nie trwały zbyt długo. Bardzo fajne jest to, że w niedzielnym meczu impuls do wygranej poszedł z ławki rezerwowych. Wielu zawodników, którzy spędzili na boisku mniej czasu w tym sezonie dali dużo jakości - powiedział trener HLB Buskowianki.

HLB Buskowianka: Smagór, Duda, Pałys - Żarnowski 6, Mizdra, Szustak 1, Trutkowski 1, Józefiak 1, Kutek 4, Bąk 6 (3), Paździor, Maj 1, Kwieciński 2, Glita 6, Czaja, D. Kubisztal 2.

SMS ZPRP II: Ałaj - Kosiba, Bączek 6, Bykowski 1, Głuszczenko 5 (1), Graczyk 5, Rosowski 4, Domagała.

HLB Buskowianka składa podziękowania Urzędowi Miasta i Gminy Busko-Zdrój, Burmistrzowi Waldemarowi Sikorze, Staroście Jerzemu Kolarzowi oraz sponsorom Uzdrowisku Busko-Zdrój S.A producentowi wody mineralnej Buskowianka, który jest strategicznym sponsorem zespołu oraz Zakładowi Metalowo-Kotlarskiemu „SAS” Mieczysław Sas, Pałacowi w Konarach, Auto-Komis Special Ernest Czaja, Firmie GRASS-ROL, MG Select oraz Hotelowi Słoneczny Zdrój Medical Spa&Wellnes.

"Zadanie pn. Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej wśród młodzieży poprzez prowadzenie buskiej drużyny piłki ręcznej w 2 Lidze jest współfinansowane ze środków Gminy Busko-Zdrój".