Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

'Galopem po zdrowie!' (foto)

Dodał: Milena Data: 2018-10-14 08:15:20 (czytane: 4064)

W dniu 29 września, Buski Klub jeździecki "Wiraż" zorganizował w Ośrodku Jazdy Konnej i Hipoterapii "Hipoland" w Zbludowicach, wydarzenie pod nazwą "Galopem po zdrowie".Jak na imprezę o rodzinnym charakterze przystało, nie zabrakło gości w różnym wieku - od najmłodszych niemowlaków, po sędziwych seniorów.

hubertus009.jpg

Jesienna aura okazała się łaskawa - pogoda dopisała. Imprezę zainaugurował konkurs skoków przez przeszkody w dwóch kategoriach wysokości. Następnie odbyły się pokazy synchronicznej jazdy konnej w takt muzyki poloneza oraz tzw. "poczty węgierskiej" w wykonaniu amazonek "Hipolandu". W międzyczasie można było skosztować pyszności ze stoiska Koła Gospodyń Wiejskich, zjeść smażoną kiełbaskę z grilla czy też napić się ciepłej kawy i herbaty. Atmosferę dobrej zabawy podtrzymywał zespół muzyczny grający skoczne i znane kawałki.

Dla dzieci największą frajdą były atrakcje w postaci eurobungee oraz dmuchanej zjeżdżalni  z zamkiem do skakania oraz kolorowa wata cukrowa, popcorn i lody - amatorów ruchu i słodkości nie brakowało. Chętne pociechy ustawiały się w kolejce do pomalowania buzi w bajkowe motywy, a animatorzy zadbali, by każdy był zadowolony.

Wielbiciele rękodzieła również mieli swoje stoisko, na którym można było kupić portrety wierzchowców, kalendarze z końskim motywem, miękkie poduszki czy też kartki okolicznościowe - wszystko wykonane ręcznie, w niepowtarzalnym wydaniu. Na stoisku ekologicznym czekały na najmłodszych quizy i pytania o tematyce przyrodniczej, a dobre odpowiedzi nagradzane były atrakcyjnymi upominkami. Nie zawiodła Ochotnicza Straż Pożarna, której członkowie przybyli, by zaprezentować uczestnikom imprezy budowę wozu strażackiego, przeprowadzić kurs udzielania pierwszej pomocy, ale też pobawić się z dziećmi.

Niesamowitą frajdę sprawiły wszystkim mini zawody sportowe  m.in. wyścigi w workach oraz wspólne ćwiczenia ruchowe w tanecznym wydaniu, prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów.  Uczestnicy spotkania nie biorący udziału w aktywnej zabawie, chętnie wybrali się na wycieczkę powozem po okolicy, by podziwiać uroki jesieni. Mali amatorzy jazdy korzystali z samodzielnej, acz prowadzonej z asekuracją, jazdy na końskim grzbiecie.

Kluczowym elementem dnia była hubertusowa gonitwa - najbardziej widowiskowy element związany z jeździecką tradycją. Ponieważ do "Hipolandu" zawitali na tę okazję goście z innych ośrodków, a także osoby prywatne ze swoimi końmi, sama gonitwa była bardzo efektowna i ekscytująca.  Szaleńcze galopy podziwiała niemała widownia, która gorąco kibicowała swoim faworytom do złapania "lisa". Zwycięzcą został znakomity jeździec ze Stajni „Emocja” Gorajec-Zagroble. Wspólna dekoracja uczestników oraz wręczenie nagród zwycięzcom zakończyły ten jakże aktywny i pełen emocji dzień.

hubertus023.jpg

Trzeba przyznać, że taka ilość atrakcji, pozytywnych doznań, wspólnej zabawy była ogromnym zastrzykiem zdrowia i dobrej energii. Każdy, kto przybył w tę wrześniową sobotę do "Hipolandu" może potwierdzić, że by odpocząć i miło spędzić popołudnie w rodzinnym gronie, wystarczą chęci i dobre nastawienie.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim gościom, uczestnikom zawodów, pokazów, współpracownikom oraz pozostałym osobom zaangażowanym w organizację przedsięwzięcia.
Operacja pod nazwą “Galopem po zdrowie”  była współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Wkrótce fotoreportaż.

loga.jpg

/artykuł sponsorowany/

Reklama.

Zdjęć w galerii: 86

Zobacz także

Czym charakteryzuje się nowoczesny monitoring GPS pojazdów?

Dodane: 2019-06-18 14:06 - Komentarze  (0)  czytane (217)

TAGI:Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.207.78.157

Telewizja

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 2

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 3

Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Występ grupy Skrzydła Kruka

Koncert Konkursowy XII OFP im. Wojtka Belona w Busku-Zdroju

Koncert Finałowy - XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona

Praktyczna strona edukacji w ZSTiO

Konkursy

Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Pakiet żywieniowy od 30 zł w Restauracji Pod Świerkiem

2017-11-15 - 2019-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

2 maja Dzień Flagi

2 maja - dzień flagi narodowej. Flaga, godło narodowe i hymn to obok tradycji, historii, kultury i języka podstawa świadomości narodowej...