Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Galapagos z Elżbietą Wichrowską-Majchrowską

Dodał: Milena Data: 2018-04-19 11:42:25 (czytane: 880)

17 kwietnia 2018 roku w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Busku-Zdroju odbyło się spotkanie "Galapagos z Elżbietą Wichrowską-Majchrowską".

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing
www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-Zdrój

Transport krajowy i zagraniczny BRISTIOL BUS, TAXI
www.bristolbus.pl,

Skotniki Dolne 39. 28-100, Busko-ZdrójZapachniało dalą, oceanem i przygodą. Gdzieś tam wychynęły z głębi wód, za sprawą wulkanu wyspy. Kilkanaście większych i trochę odłamków, do których nie da się nawet dopłynąć. Barwna opowieść z piratami i hiszpańskim złotem w tle. Jeszcze dzisiaj kiedy natężyć słuch, dochodzi słaby już harmider pijanej czeredy. Piętnastu chłopów na umrzyka skrzyni - Jo-ho-ho! i butelka rumu! Diabli i trunek resztę bandy wzięli Jo-ho-ho! i butelka rumu! Stają przed oczyma malownicze postacie, nie z naszej epoki. Należą bowiem do innych, weselszych z pewnością czasów. Warto przypomnieć, że gdzieś tu podobno żył Alexander Selkirk... Galapagos. Pani Elżbieta Wichrowska - Janikowska podróżuje i pisze.

galapagos.jpg

galapagos1.jpg

Jest ciekawa tego co za horyzontem. I tego co w ludzkim sercu. Łatwo przenieść się za pomocą elektroniki w każdy zakątek, choćby najdalszy. Trudniej wybrać się samemu gdzieś w zapadły kąt. Czuć zapach ogromu, pełnego tajemnic. Dotykać dziwnych skał, odgadywać z nikłych niekiedy poszlak, niewyraźniejącą przeszłość.

Pisarka, podróżniczka spotkała się z młodzieżą buskich szkół. Uczniowie zostali porwani niby latającym dywanem, w sen o wyspie, uwierzytelniony prawie baśniowo. Dotknęli Archipelagu Galapagos, Wysp Żółwich, Archipielago de Colón i wielu innych, niekiedy egzotycznie brzmiących nazw tego Edenu.

Nie ma w tym przesady, że Rajem trzeba nazwać miejsce, gdzie człowiek wraca do przyjacielstwa ze zwierzętami i roślinami. Mieszkają tam ludzie mądrzy, dbający o swoją Ojczyznę w sposób, który przynosi im zaszczyt. Wpatrzeni we wspaniałe żółwie, iguany, uchatki, różowe flamingi i opuncje. Kochają niebo, wiatr, wulkaniczne skały, przestwór oceanu. Cenią każdą kroplę słodkiej wody. Chyba tego jednego brakuje im.

galapagos2.jpg

galapagos3.jpg

Niezmiernie rzadko przydarza się zasłuchanie. Pani Elżbieta Wichrowska - Janikowska rzuciła dzisiaj na nas czar. Słodki, pokuśny, pełen jako się rzekło dali i tęsknoty, za czymś ledwo majaczącym, nieznanym, a przecież bliskim i swojskim. Niełatwo to sprawić. Trzeba wielkiej wiedzy, wielkiego serca i wielkiej "miłości do ludzi".


Zobacz także

Święto kierowców

Dodane: 2018-07-18 11:02 - Komentarze  (0)  czytane (127)

TAGI:Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.225.32.164

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Turniej Sołtysów w Zwierzyńcu

Protest przeciw reformom sądownictwa w Busku-Zdroju

Po 13 latach do Buska-Zdroju przyjechał pociąg

Pokaz kulinarny Karola Okrasy i Natalii Paździor w Busku-Zdroju

Pięciotysięczny Rowerek Marzeń

Dzień Mamy i Taty w Przedszkolu 'Bajkowe Wzgórze'

Konkursy

Konkurs zakończony: Koncert Beaty Kozidrak & Bajm
Konkurs zakończony: Onyx Club - Pub & Restaurant
Konkurs zakończony: Koncert Michała Szpaka w Kielcach
Konkurs zakończony: Do wygrania zaproszenia na spektakl Ostra jazda
Konkurs zakończony: Słodka Uczta dla Dwojga w Lodziarni Dolce Vita
Konkurs zakończony: Koncert zespołu Poparzeni Kawą Trzy
Konkurs zakończony: Koncert Tribute to Jantar w Kielcach
Konkurs zakończony: Koncert Raz Dwa Trzy Młynarski w Kielcach
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Pakiet żywieniowy od 30 zł w Restauracji Pod Świerkiem

2017-11-15 - 2019-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Konkurs Fotograficzny 'Wszystkie Dzieci Świata' Pacanów 2018

Europejskie Centrum Bajki zaprasza do udziału w "XII Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym Wszystkie Dzieci Świata Pacanów 2018"....