Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Finał konkursu ppoż. (foto)

Dodał: Milena Data: 2018-04-13 09:51:01 (czytane: 1974)

58 uczniów wzięło udział w eliminacjach powiatowych 41. Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom", jakie odbyły się w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Busku-Zdroju.Wygrały je w poszczególnych kategoriach wiekowych i będą reprezentować powiat buski w finale wojewódzkim - Oliwia Kwas z ZPPO w Wójczy, Julia Piotrowska z Gimnazjum w Nowy Korczynie i Patrycja Skotnicka I LO w Busku-Zdroju. Startowali reprezentanci każdej z ośmiu gmin powiatu buskiego, finaliści eliminacji gminnych w trzech grupach wiekowych: uczniów szkół podstawowych, gimnazjalistów, szkół średnich. Mieli do rozwiązania test pisemny, a walka była zacięta i wyrównana, o czym świadczy kilka dogrywek mających wyłonić kolejność przy równej liczbie punktów w po teście podstawowym.

ppoz325.jpg

Tegorocznemu jury finału powiatowego przewodniczył oficer KP PSP kapitan Piotr Ryk. Zwycięzcy i wyróżnieni w poszczególnych grupach wiekowych: W kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęła Oliwia Kwas, uczennica Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych w Wójczy, miejsce drugie Łukasz Dulik z ZPO w Dobrowodzie , trzecie Bartłomiej Piotrowski z SP w Nowym Korczynie.

Wyróżnieni za miejsca 4 – 6: Kacper Szafraniec (SP Stopnica), Kacper Kochański (ZPO Szaniec), Adam Stawecki (SP Tuczępy). W kategorii gimnazja pierwsze miejsce zajęła Julia Piotrowska z gimnazjum w Nowym Korczynie, drugie Kamil Skotnicki z Zespołu Placówek Oświatowych w Dobrowodzie, trzecie Kamila Błachucińska z gimnazjum w Pacanowie. Wyróżnieni za miejsca 4 – 6: Bartosz Zięba (ZPO Tuczępy), Maciej Kalita (ZPO Zborów), Sylwia Andrejas (ZPO Tuczępy). W kategorii szkół średnich pierwsze miejsce zajęła Patrycja Skotnicka, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Busku-Zdroju, drugie Karolina Góra także z I Liceum, trzecie Adrian Bernat z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr1 w Busku-Zdroju. Wyróżnieni za miejsca 4 – 6: Aleksandra Błachucińska Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych numer 1 w Busku-Zdroju, Paulina Kabat i Nikola Guziak (obie Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Busku-Zdroju).

W uroczystym zakończeniu eliminacji wzięli udział: starosta buski Jerzy Kolarz, komendanci powiatowi Państwowej Straży Pożarnej – mł. bryg. Artur Brachowicz i mł. bryg. Marek Lis. Najlepszym wręczyli dyplomy i nagrody ufundowane przez sponsorów, dzięki którym coroczne spotkanie konkursowe w Komendzie Powiatowej PSP ma bogatą i atrakcyjną oprawę z cennymi nagrodami rzeczowymi. Nie krył ogromnej satysfakcji i dumy z występów swoich wnuków w tegorocznych eliminacjach dh Andrzej Wajs z OSP Nowy Korczyn – twórca i prowadzący do sukcesów na szczeblu krajowym i europejskim Młodzieżową Drużynę Pożarniczą OSP Nowy Korczyn. Bartłomiej i Julia Piotrowscy zajęli trzecie (Bartek) i pierwsze miejsce (Julia) w swoich grupach wiekowych. Uczestnicy eliminacji powiatowych wraz z opiekunami w trakcie przerwy na pracę komisji oceniającej konkurs uczestniczyli w plenerowym pokazie ratownictwa technicznego w wykonaniu strażaków JRG Busko. Organizatorem eliminacji są corocznie Komenda Powiatowa PSP w Busku Zdroju i Oddział Powiatowy ZOSP RP w Busku-Zdroju.

ppoz331.jpg

Tegorocznymi wspierającymi finał powiatowy konkursu i fundatorami nagród rzeczowych oraz prezentów dla wszystkich uczestników spotkania byli: Zakład Metalowo-Kotlarski "DSAS" w Owczarach, PSS "Społem" w Busku-Zdroju, Hurtownia "Maxfarbekx" w Busku-Zdroju, Grupa PSB S.A. w Wełczu, "Hydrogeotechnika" w Kielcach, Uzdrowisko Solec Zdrój, Sanatorium "Włókniarz" w Busku-Zdroju, "Malinowe Zdroje" w Solcu Zdroju, Hurtownia "SAWA" w Busku-Zdroju.

Zdjęć w galerii: 39

Zobacz także

Bezpłatne Porady Prawne w Busku-Zdroju

Dodane: 2019-03-25 16:52 - Komentarze  (0)  czytane (744)

TAGI:Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.236.246.85

Telewizja

V Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju - zapis transmisji LIVE w Ponidzie.TV

Bal Absolwentów 2019: SG nr 2 oraz SP nr 1

Maxfarbex Buskowianka Busko-Zdrój vs HEIRO Rzeszów - Wywiady

Studniówka 2019: ZSTiO im. Kazimierza Wielkiego w Busku-Zdroju - Zabawa cz.2

Maxfarbex Buskowianka Busko-Zdrój vs HEIRO Rzeszów

Bal Gimnazjalny 2019: Samorządowe Gimnazjum nr 1

Konkursy

Konkurs zakończony: Wygraj bukiet kwiatów z dostawą w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Wygraj kolację walentynkową w Bristol Art & Medical Spa
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na spektakl komediowy PIKANTNI
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na seans Planeta Singli 2
Konkurs zakończony: Koncert Beaty Kozidrak & Bajm
Konkurs zakończony: Onyx Club - Pub & Restaurant
Konkurs zakończony: Koncert Michała Szpaka w Kielcach
Konkurs zakończony: Do wygrania zaproszenia na spektakl Ostra jazda
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Pakiet żywieniowy od 30 zł w Restauracji Pod Świerkiem

2017-11-15 - 2019-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Pierwszy dzień wiosny!

Pierwszy dzień wiosny obchodzony jest w dniu równonocy wiosennej, który najczęściej przypada w dniu 21 marca....