Dziewięć medali buskich pływaków

Dodał: Agnieszka Data: 2014-12-05 12:01:15 (czytane: 6246)

Sukcesem zawodników Unii Busko-Zdrój zakończyły się Zimowe Mistrzostwa Okręgu Świętokrzyskiego rozegrane w sobotę i w niedzielę na 25m basenie pływalni „Rawszczyzna” w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Barw Unii Busko-Zdrój broniła drużyna w składzie: Karolina Długołęcka, Norbert Jaworski, Patryk Kowalski, Patryk Wójcicki, Karol Kowalski, Maksymilian Wójcik, Bartosz Kornaś oraz Filip Świątek.

Podopieczni Adriana Szumilasa w trakcie zawodów zdobyli dziewięć medali: 5 złotych, 2 srebrne i 2 brązowe.

Najlepiej spośród naszych zawodników zaprezentowali się: Karolina Długołęcka i Filip Świątek. Karolina w czterech swoich startach zdobyła 4 złote medale i z dorobkiem 1883 punkty za trzy najlepsze wyniki zajęła drugie miejsce w klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę mistrzostw. Natomiast Filip w trakcie tych zawodów zdobył złoto na dystansie 200m st. klasycznym uzyskując tytuł Mistrza Okręgu Świętokrzyskiego w kategorii Młodzik oraz medal srebrny na 100m st. klasycznym.

Na uwagę zasługują również medale zdobyte w kategorii open/senior przez Patryka Kowalskiego, (srebro -100m st. klasycznym), Norberta Jaworskiego ( brąz - 200m st.klasycznym) i Karola Kowalskiego, który wywalczył medal brązowy na dystansie 400m st. zmiennym.

Pozostali zawodnicy w swoich startach poprawiali rekordy życiowe i godnie reprezentowali Klub w wyścigach sztafetowych (4 miejsce- sztafeta 4x100m st. dowolnym, 4x100m st. zmiennym) zdobywając punkty do klasyfikacji drużynowej.

Mistrzostwa Okręgu zostały poprzedzone Sprawdzianem Wytrzymałości i Wszechstronności Stylowej, zawodami które organizowane są przez Polski Związek Pływacki, a które stanowią „przepustkę” do udziału w Drużynowych Mistrzostwach Młodzików w 2015 roku. Barw buskiej Unii bronili: Maria Rusak, Adamczyk Aleksandra, Stecki Oliwier, Służalski Maciej i Żerebiec Maciej. W obu imprezach uczestniczyło dwustu zawodników z jedenastu klubów.