Drużyna młodzików pokonała Pogoń Staszów

Dodał: Milena Data: 2014-10-14 14:23:58 (czytane: 5573)

W sobotę na bocznym boisku Stadionu Miejskiego w Busku-Zdroju swój kolejny mecz ligowy rozegrała drużyna młodzików młodszych. Podopieczni Grzegorza Załęckiego po dobrej grze pokonali Pogoń Staszów 5:0.
Spotkanie rozpoczęło się od naszych ataków, które siały spustoszenie w obronie przeciwnika. Z biegiem czasu nasza przewaga była znacząca, co skutkowało kolejnymi akcjami pod bramką przeciwnika. Chłopcy stwarzali kolejne sytuacje bramkowe, które niestety nie zostały zamienione na bramki. Dopiero w 15 minucie spotkania po podaniu od Filipa Powroźnika, Kacper Załęcki minął przeciwnika i strzałem w długi róg bramki wyprowadził nasz zespól na prowadzenie. Nie minęła nawet minuta, a ładną akcją popisał się Olek Szumilas, który uwolnił się spod opieki obrońcy i mocnym strzałem podwyższył nasze prowadzenie na 2:0

W drugiej połowie młodzi busczanie dalej prowadzili grę ofensywną. Celnym strzałem na 3:0 podwyższył Filip Powroźnik, a po jednym z zagrań Kacpra Załęckiego w polu karnym piłkę w sposób idealny przyjął Filip Woźniak i technicznym strzałem w lewy róg bramkarza zdobył swoją pierwszą bramkę na tym etapie rozgrywek. W końcowej części meczu, po jednym z wielu wykonywanych przez nas stałych fragmentów gry bramkę zdobył Filip Jedynak.

"W przekroju całego spotkania nasz drużyna pokazała charakter i wielką wolę zwycięstwa, jej zaangażowanie w spotkanie było niesamowite. Ilość akcji ofensywnych i skuteczność świadczy o postępie jaki drużyna poczyniła od meczu z tym rywalem. Było to jedno z najlepszych spotkań rozegranych na tym etapie rozgrywek" - powiedział po meczu trener buskich młodzików, Grzegorz Załęcki.

MKS Busko-Zdrój - Pogoń Staszów 5:0 (2:0)
Bramki: Kacper Załecki 15', Aleksander Szumilas 16', Filip Woźniak 32', Filip Powroźnik 39', Filip Jedynak 45'.

Skład MKS-u Busko: Jakub Witczak - Bartosz Kralka, Wiktor Jedynak, Szymon Boś, Franciszek Jabłoński, Filip Jedynak, Kacper Załęcki, Filip Powroźnik, Aleksander Szumilas, Szymon Bomba, Filip Woźniak, Karol Stępień, Miłosz Jabłoński, Wiktor Błaszczyk, Oliwier Wilk.

Źródło: zdrojbusko.futbolowo.pl