Druga ligowa wygrana buskich piłkarzy

Dodał: Milena Data: 2014-09-29 09:43:44 (czytane: 4628)

Buscy piłkarze do udanych mogą zaliczyć pierwszy w tym sezonie mecz na własnym stadionie. Na nowo wyremontowanym obiekcie MKS Busko pokonał Alit Ożarów 2:1 (1:0). Bramki zdobyli Maciej Śliski z rzutu karnego i Jakub Dytkowski.
Spotkanie pomiędzy obiema drużynami zapowiadało się na dość wyrównane i zacięte. Tak też było. Początek meczu to badanie sił przeciwnika. Buszczanie stworzyli sobie kilka okazji, ale zabrakło szczęścia w wykończeniu akcji. Goście również mieli swoje okazje, ale w bramce buskiego klubu dobrze radził sobie Jakub Gadawski, który wybronił kilka trudnych strzałów.

W jednych z ostatnich akcji pierwszej połowy w polu karnym Alitu Ożarów sfaulowany został Rafał Charyga. Sędzia nie miał wątpliwości i podyktował karnego. Jedenastkę na gola zamienił Maciej Śliski.

W drugiej połowie z czasem rysowała się lekka przewaga podopiecznych Piotra Zawadzińskiego, którzy podobnie jak w pierwszej mieli kilka klarownych akcji. Dobrą zmianę dał Jakub Dytkowski, który zastąpił Rafała Charygę. To właśnie ten zawodnik pięknym strzałem w 58 minucie zdobył drugiego gola dla Zdroju.

Po objęciu dwubramkowego prowadzenia busczanie nieco spuścili z tonu, czego efektem były częstsze wizyty piłkarzy z Ożarowa pod bramką Gadawskiego. Po jednej z takich akcji Alit otrzymał rzut karny, który zamienił na bramkę, za zagranie buskiego obrońcy ręką. Końcówka meczu to lekka nerwówka, ale udało się utrzymać prowadzenie do końca i zainkasować trzy punkty.

Źródło: zdrojbusko.futbolowo.pl