Strona startowa

Wiadomości - Kronika policyjna

Drożejące samochody

Dodał: Marta Data: 2019-09-05 09:37:22 (czytane: 2758)

Policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach zatrzymali cztery osoby. 40-letni mężczyzna i 38-letnia kobieta podejrzani sią o szereg oszustw podatkowych. Jak wynika z ustaleń, para trudniła się sprowadzaniem samochodów zza granicy, nie dokonując przy tym szeregu obowiązkowych opłat.W zakładaniu fikcyjnych firm-słupów pomagał im zatrzymany 33-latek. W ręce mundurowych trafił także 45-letni rzeczoznawca – odpowiedzialny za nierzetelne opinie zaniżające wartość sprowadzanych samochodów.

Ustalenia funkcjonariuszy z Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego i Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach doprowadziły do zatrzymania czterech osób. 40-latek i 38-latka – mieszkańcy powiatu koneckiego, zajmowali się handlem samochodami. Jak się okazuje, ich działalność nie była legalna.

Przedsiębiorcza para, korzystając z fikcyjnych firm i naginając przepisy nabywała za granicą samochody w tzw. cenach netto. Po sprowadzeniu pojazdu do Polski nie opłacali obowiązkowego podatku VAT. Kolejnym „etapem” oszustwa pomysłowych handlarzy było zaniżenie wartości samochodu (oczywiście po „rzetelnej” opinii rzeczoznawcy). Wszystko po to by podatek akcyzowy wyniósł znacznie mniej niż powinien. Finalnie luksusowe auto sprzedawane było w realnej rynkowej cenie, znacznie wyższej niż deklarowana na wcześniejszych dokumentach. Ten proceder sprawiał, że 40-latek i 38-latka na jednym samochodzie „zarabiali” kilka razy, w każdym przypadku łamiąc przepisy i ukrywając swoją działalność.

Policjanci zatrzymali także 33-latka, który udostępniając swoje dane osobowe pomagał oszustom w tworzeniu tzw. firm-słupów. W ręce mundurowych trafił również 45-latek, podejrzany o nierzetelne opinie co do wartości sprowadzanych pojazdów.

Szacuje się, że opisywany proceder doprowadził do uszczuplenia należności z tytułu podatku akcyzowego i VAT w kwocie przekraczającej 2,5 miliona złotych. W związku z popełnieniem szeregu oszustw podatkowych 40-latkowi i 38-letniej kobiecie może grozić kilkuletni pobyt w zakładzie karnym. Dziś sąd zastosował tymczasowy areszt dla 40 i 33-latka. Pozostali zatrzymani również odpowiedzą przed sądem.

źródło: swietokrzyska.policja.gov.pl

Reklama.

Zobacz także

Śmiertelny wypadek w gminie Gnojno

Dodane: 2020-01-17 14:46 - Komentarze  (0)  czytane (629)

TAGI:Komentarze (1)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.229.142.175

ja (2019-09-05 12:03:06)

Podobno za vat nawet 25lat miało być.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 2

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 3

Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Występ grupy Skrzydła Kruka

Koncert Konkursowy XII OFP im. Wojtka Belona w Busku-Zdroju

Koncert Finałowy - XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona

Praktyczna strona edukacji w ZSTiO

Konkursy

Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki ! Zapraszamy na występ Kabaretu Smile!!!
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki!!! Zaprszamy na koncert DON VASYL I CYGAŃSKIE GWIAZDY!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Giełda staroci w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury, Buski Klub Kolekcjonerów zapraszają na GIEŁDĘ STAROCI, która odbędzie się w dniach 19 i 26 stycznia...