DAMIAN SATOR MISTRZEM POLSKI!

Dodał: Agnieszka Data: 2014-07-29 10:35:19 (czytane: 8102)

Damian SATOR z Buskiego"Słoneczka" zdobył złoty medal podczas Mistrzostw Polski Seniorów Juniorów i Juniorów Młodszych w Biegach Górskich Stylem Alpejskim rozegranych w Międzygórzu w dniach 26-27 lipca.

Damian w biegu na dystansie 9,5 km + 935 m – 55 m nie dał szans rywalom i od początku rozpoczął spokojnie i w drugiej części dystansu zaatakował i na mecie usytuowanej na Śnieżniku na wysokości 1425 m n.p.m. zwyciężył z czasem 51:55,20 drugi był Stanisław Jaźwiecki z KB Krościenko Wyżne z czasem 53:43,27 i trzecie miejsce zajął Michał Garbacik z Krakowa z czasem 54:15 08.

To pierwszy złoty medal Damiana w swojej bogatej już karierze sportowej. Przypomnijmy, że w tym roku Damian zdobył już srebro na Mistrzostwach Polski w Stylu Anglosaskim w Ustrzykach Dolnych, srebro podczas Mistrzostw Polski na 2000 m z przeszkodami w Białej Podlaskiej, V na 3000 m z przeszkodami i VI na 5000 m na Mistrzostwach Polski w lekkiej Atletyce w Toruniu.

MISTRZOSTWA ŚWIATA
We wrześniu Damian z dwójką kolegów z podium będzie reprezentował nasz kraj na Mistrzostwach Świata w biegach Górskich w Stylu Alpejskim we Włoszech (Casette di Massa).

damian_sator001.JPG

W Mistrzostwach Polski w Międzygórzu swój debiut zaliczył trener Damiana Zdzisław PEREPICZKO który biegł ten sam dystans i z czasem 1:14,15, zajął 7 miejsce w kategorii M 50 weterana.

Duże podziękowania należą się dla naszych sponsorów dzięki którym Klub Sportowy „SŁONECZKO” się rozwija i zawodnicy osiągają tak znakomite wyniki sportowe są to: Urząd Miasta i Gminy w Busku-Zdroju, Bank Spółdzielczy w Busku-Zdroju, Pan Mieczysław SAS Zakład Metalowo - Kotlarski „SAS”, Hurtownia „SAWA”, Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A.

Gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy!