Buskowianka Busko-Zdrój wygrała bardzo ważne spotkanie z AZS AGH Kraków (foto)

Dodał: Marta Data: 2019-11-18 09:44:17 (czytane: 6044)

Zacięty, emocjonujący, trzymający w napięciu do ostatniej sekundy pojedynek- tak wyglądał mecz drużyny trenera Tomasza Rosińskiego w minioną sobotę w hali przy Kusocińskiego.

Buskowianka Busko-Zdrój - AZS AGH Kraków 28:27 (13:12)
Buskowianka: Smagór, Pałys - Żarnowski 6, Mizdra, Obłąk, Zawarczyński, Szustak 12 (2), Trutkowski 1, Kutek, Bąk 2 (1), Maj, Kwieciński 2, Glita 2, D. Kubisztal 3.

Zobacz

Buskowianka bardzo dobrze zaczęła zawody, w 10 minucie prowadziła 5:1. Goście jednak szybko uporządkowali szyki i w 21 minucie doprowadzili do remisu 8:8. Od tego momentu liczni kibice, którzy przyszli na mecz, oglądali zaciętą walkę.

Do przerwy prowadzili gospodarze, ale drugą połowę lepiej zaczęła drużyna AZS AGH, która w 35 minucie wygrywała 17;16, w 39 - 19:17, a w 45 - 22:19. Jednak w ostatnim kwadransie buszczanie zagrali lepiej, byli skuteczniejsi i lepiej bronili. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Marcin Szustak ( aktualnie również trener HLB Kids), który w całym spotkaniu zdobył 12 bramek. Od remisu 26:26 w 57 minucie gole zdobyli Szustak i Marek Glita, co zapewniło wygraną naszej drużynie.

Na ogromne brawa zasługują kibice HLB Buskowianki oraz spiker Pan Grzegorz Owsiński, którzy stworzyli wspaniałą atmosferę w hali przy Kusocińskiego i ponieśli ” Mineralnych” swoim dopingiem po cenne 3 punkty.

HLB Buskowianka składa podziękowania Urzędowi Miasta i Gminy Busko-Zdrój, Burmistrzowi Waldemarowi Sikorze, Staroście Jerzemu Kolarzowi oraz Sponsorowi Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A. producentowi wody mineralnej Buskowianka, który jest strategicznym sponsorem zespołu oraz firmom Pałac w Konarach, Auto-Komis Special Ernest Czaja oraz  Trutka Detailing-Auto Spa, MG Select, Sowa Optyk oraz Strefie Dobrego Smaku.  Dziękujemy, że gracie z nami do jednej bramki.