Buski Klub Kung-fu Yantai na Turnieju Tradycyjnego Wushu w Gdyni

Dodał: Milena Data: 2017-03-08 09:09:30 (czytane: 5520)

4 marca 2017 roku, w Zespole Szkół nr 9 w Gdyni odbyła się VIII edycja Ogólnopolskiego Turnieju Tradycyjnego Wushu, w którym uczestniczyli buscy zawodnicy z Klubu Kung-fu Yantai.
Patronat nad zawodami objął Prezydent Miasta Gdyni, Dr. Wojciech Szczurek, patronat sportowy Polski Związek Wushu zaś patronat medialny Radio Eska. Turniej zgromadził około 120 zawodników - ze Szczecina, Gdańska, Gdyni, Sopotu, Zgierza, Lęborka, Olsztyna, Warszawy, Wrocławia, Płocka, Tarnowa i Buska-Zdroju.

Nasza skromna trzyosobowa ekipa zdobyła łącznie 5 medali. Brązowy medal w Sanda seniorów do 75 kg wywalczył 19 letni Dominik Wiewióra. Złoty medal  w Qingda do 55 kg wywalczył 14 letni Damian Jaworski, który ponadto uzyskał  trzy  wyróżnienia w formach ręcznych, szabli i kiju ( niestety  małe błędy techniczne zaważyły że, nie stanął na podium).

Trzy srebrne medale w najsilniej obsadzonych konkurencjach form ręcznych północnych, z włócznią i bronią różną długą zdobył 14 letni Franciszek Stefański.

"To był nasz pierwszy start w 2017 roku przed Mistrzostwami Polski Wushu które nas czekają ‘’– Tak skomentował zawody Andrzej Cupryjak-Socha- trener a zarazem prezes Buskiego Klubu Kung-fu Yantai