Strona startowa

Wiadomości - Nauka

Budowlanka szkołą nowych możliwości (video)

Dodał: Milena Data: 2018-04-14 13:28:57 (czytane: 3321)

Marzy Ci się nowoczesna szkoła bez nudy, szkoła na miarę XXI wieku? Właśnie ją dla Ciebie budujemy! Już od nowego roku szkolnego 2018/2019 nauka odbywać się będzie w nowym 3-kondygnacyjnym budynku, który powstaje przy ulicy Kusocińskiego w Busku-Zdroju.Szkoła połączona będzie z halą sportową i warsztatami zawodowymi, sale zostaną wyposażone w nowy sprzęt do celów dydaktycznych. Nauka odbywać się będzie w nowoczesnych klasopracowniach, pracowniach symulacyjnych do nauki zawodu. Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego w Busku-Zdroju oferuje naukę w:
- II Liceum Ogólnokształcącym w klasie mundurowej,
- Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych,
- Technikum Nr 3 w zawodach:

 • technik budownictwa,
 • technik robót wykończeniowych w budownictwie,
 • technik geodeta,
 • technik hotelarstwa,
 • technik architektury krajobrazu,
 • technik chłodnictwa i klimatyzacji,
 • technik logistyk – nowy kierunek.
- Branżowej Szkole I Stopnia Nr 3 w zawodach:
 • monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie,
 • murarz-tynkarz,
 • elektryk,
 • monter sieci i instalacji sanitarnych,
 • magazynier-logistyk – nowy kierunek.

budowlanka.jpg

Oprócz tego ZSTiO oferuje uczniom szkoły udział w bezpłatnych kursach:
- kelner, barista, barman, sommelier, obsługa recepcji, manager hotelu,
- prawo jazdy kategorii B,
- wózki widłowe,
- spawanie metodą MIG/MAG/TIG.

Kilka słów o szkole:

 • Szkoła świetnie współpracuje z przedsiębiorcami, a absolwenci nie mają problemu ze znalezieniem pracy, dlatego też Lucyna Wojnowska dyrektor Szkoły została powołana do reprezentowania Województwa Świętokrzyskiego w Radzie Dyrektorów Szkół Zawodowych przy MEN w Warszawie.
 • Szkoła od kilku lat bierze udział w programach unijnych i aplikuje do nowych. Dzięki nim uczniowie mają możliwość bezpłatnego wyjazdu na staże zagraniczne do Niemiec, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Włoch i Portugalii. Uczestnicząca w nich młodzież, nie tylko odbywa praktyki u zagranicznych pracodawców, ale także poznaje język i kulturę odwiedzanego kraju.
 • Szkoła, jako jedyna w Województwie Świętokrzyskim, zawarła umowę z Unity Line, dzięki której młodzież może odbywać praktyki zawodowe na pokładach promów Wolin i Polonia.
 • Uczniowie zdobywają wiedzę i umiejętności w profesjonalnie wyposażonych salach dydaktycznych:
  • Budowlańcy korzystają ze specjalistycznego oprogramowania do tworzenia dokumentacji projektowej, sprzętu do badań laboratoryjnych dotyczących budownictwa, nowoczesnego sprzętu pomiarowego. W salach symulacyjnych uczą się układania płytek, malowania, wznoszenia konstrukcji murowych itp.,
  • Geodeci uczą się, korzystając z profesjonalnego sprzętu geodezyjnego: m.in. odbiorników geodezyjnych GPS, niwelatorów precyzyjnych, tachimetrów,
  • Hotelarze zdobywają umiejętności obsługi gościa hotelowego w sali symulacyjnej wyposażonej w łóżko hotelowe z kompletem pościeli, meble, funkcjonujące łazienki oraz ladę recepcyjną. Ponadto korzystają z profesjonalnego działu gastronomii (pomocniki kelnerskie, bielizna stołowa, nakrycia, stroje),
  • Architekci krajobrazu, przy pomocy profesjonalnych narzędzi, zajmują się kształtowaniem życiowej przestrzeni człowieka, uwzględniając czynniki tworzące otaczający krajobraz, do których należy istniejąca roślinność, rzeźba terenu, miejscowa kultura i tradycje. W ramach zajęć lekcyjnych uczniowie odbywają kurs na prawo jazdy kategorii T.
 • Hotel Słoneczny Zdrój, w ramach umowy o klasie patronackiej, ufundował stypendium dla ucznia osiągającego najlepsze wyniki w nauce, kształcącego się w zawodzie technik hotelarstwa.
 • Ważnym przedsięwzięciem jest propagowanie wśród uczniów i społeczności lokalnej idei wolontariatu. Ostatnie nasze przedsięwzięcie to zorganizowanie turnieju szachowego, którego celem było zebranie funduszy na rozbudowę i funkcjonowanie buskiego hospicjum.
Chcesz wiedzieć więcej wejdź na:

www.budowlanka.edu.pl

Razem zbudujmy fundamenty pod Twoją przyszłość.

Zobacz video:


starostwo_logo_2017.jpg


Zobacz także

'Żagle biznesu' (foto)

Dodane: 2019-03-25 10:07 - Komentarze  (0)  czytane (433)

TAGI:Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.236.246.85

(2018-04-17 15:09:41 - host: ***7.caffe.biblioteka.busko.pl)

Nie rozumiem takiego usuwania komentarzy, skoro nie są to wpisy wulgarne czy pomawiające kogoś. Żyjemy w wolnym i demokratycznym państwie. Władza jest od tego, żeby służyć ludziom i to my podatnicy utrzymujemy rządzących. Jest też ustawowo i konstytucyjnie zagwarantowany dostęp do informacji publicznych i wolność słowa. Nie rozumiem co jest złego w tym, że ktoś cytuje to, co jest ogólnodostępne, czyli informacje publiczne, wiadomości z prasy itp. i zadaje pytania? Obywatel ma prawo pytać. Przytoczę tu art. 54 Konstytucji RP: 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. To naprawdę trudno zrozumieć, że 29 lat po odzyskaniu niepodległości w 1989 roku trzeba jeszcze domagać się respektowania zasad wolności słowa, przekonań i poglądów.

dl.umig.busko.pl/protokoly/2017/protokol_rm-2017-s27.pdf (2018-04-17 14:50:18 - host: ***7.caffe.biblioteka.busko.pl)

-------------Kilka słów o szkole: Szkoła świetnie współpracuje z przedsiębiorcami, a absolwenci nie mają problemu ze znalezieniem pracy, dlatego też Lucyna Wojnowska dyrektor Szkoły została powołana do reprezentowania Województwa Świętokrzyskiego w Radzie Dyrektorów Szkół Zawodowych przy MEN w Warszawie.--------------------W protokole z Sesji Rady Miasta, która odbyła się 23.03.2017, na stronie 22 możemy przeczytać, iż Radna Lucyna Wojnowska, a zarazem Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego w Busku-Zdroju powiedziała, że ---młodzi ludzie nawet nie przystępują do egzaminu końcowego w szkole, tylko od razu wyjeżdżają za granicę.---Była wtedy dyskusja na Sesji RM o problemach bezrobocia, braku perspektyw w Busku itp. Pytam się zatem, o co tu chodzi? Skoro absolwenci szkoły nie mają problemów ze znalezieniem pracy, to czemu (jak twierdzi Lucyna Wojnowska) młodzi ludzie nawet nie przystępują do egzaminu końcowego w szkole, tylko od razu wyjeżdżają za granicę? Widocznie młodzi ludzie jednak mają problemy ze znalezieniem pracy, skoro uciekają gdzie pieprz rośnie z Buska?

więcej

Kursy językowe

Szkoła Języków Obcych Europa College

ul. Batorego 3, 28-100 Busko-Zdrój

Przedszkole Niepubliczne SMERFUŚ

ul. Ppłk Srogiego 1, 28-100 Busko-Zdrój

więcej

Kursy prawa jazdy

Badania Kierowców. Badania psychotechniczne Monika Trela

ul. Kościuszki 60, 28-100 Busko-Zdrój

Szkoła Jazdy Libuda - kursy na prawo jazdy B, A1, A2, A

ul. Stefana Batorego 1 (Pawilon Rozwój), 28-100 Busko-Zdrój

więcej

Kursy i szkolenia

Szkoła Języków Obcych Europa College

ul. Batorego 3, 28-100 Busko-Zdrój

Aeroklub Regionalny w Pińczowie

ul. Legionistów 26 A, 28-400 Pińczów

Ogłoszenia

Dodano: 2019-03-25 22:44:54

skoda fabia 1400 benzyna gaz fabryczny lendi ren...

Dodano: 2019-03-25 22:26:07

samsung galaxy s6 plus

Dodano: 2019-03-25 22:10:19

MONTER RUROCIĄGÓW

Dodano: 2019-03-25 21:28:19

Usług remontowo -budowlane

Dodano: 2019-03-25 21:05:19

Wynajmę mieszkanie

Dodano: 2019-03-25 20:45:46

opony

Dodano: 2019-03-25 20:15:27

Sprzedam dzialke

Dodano: 2019-03-25 19:52:24

Praca

Dodano: 2019-03-25 19:51:56

Praca

Dodano: 2019-03-25 19:21:39

ZAMRAZARKA LODOWKA