Strona startowa

Wiadomości - Kultura, rozrywka

Atrakcje na buskim Skateparku! (foto)

Dodał: Milena Data: 2017-05-20 16:06:21 (czytane: 6855)

Na buskim skateparku odbyła się impreza w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich, czyli akcja promująca wykorzystanie środków unijnych. W tym roku promowanym projektem było przedsięwzięcie pn. „Urządzenie strefy wypoczynkowo-rekreacyjnej z Rybą w tle w rejonie ul. Kusocińskiego w Busku-Zdroju".

Kancelaria Doradztwa Podatkowego Adam Pankowski
apankowski.pl,biuro, kancelaria doradztwa podatkowego, pankowski, księgowość

Królowej Jadwigi 6. 28-100, Busko-Zdrój

REALNET - poligrafia, reklama internetowa
www.realnet.pl,wizytówki,klepsydry,zaproszenia,druki,firmowe,przepisywanie,prace,drukowanie,wydruki,skanowanie,strony,internetowe,reklama,internetowa,strony,zaproszenie,klepsydra,wizytówka  www,reklamówki,druk,laserowy,internet,kawiarnia,klub,kafejka,

ul. Batorego 4. 28-100, Busko-Zdrój

Grupa COBRA - Agencja Ochrony
www.grupacobra.pl,ochrona obiektów, ochrona osób, elektroniczne systemy antywłamaniowe, przeciwpożarowe, systemy powiadamiające przywołujące Grupy Interwencyjne, systemy telewizji przemysłowej, kontroli dostępu, wideofony, radiofonizacja,  nagłośnienie, ochrona mienia

ul. Bohaterów Warszawy 114. 28-100, Busko-ZdrójDni Otwartych Funduszy Europejskich w Busku-Zdroju rozpoczęły zawody sportowe - biegi przełajowe dla szkół podstawowych i gimnazjalnych.

2017fundusze_europejskie1.JPG

Imprezę rozpoczęły biegi przełajowe w których wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych. Rywalizacji nie brakowało bowiem szkoły wystawiły bardzo dobrych zawodników. Na podium stanęli najlepsi. W rywalizacji indywidualnej na dystansie 1000 m wśród chłopców zwyciężyła trójka z Samorządowego Gimnazjum w Podgajach: Mateusz Szczygieł, Hubert Janik, Arkadiusz Majkut. W biegu na 600m chłopców, I miejsce zajął Bartosz Kralka (SP nr 2 w Busku-Zdroju), II- Michał Banach (SP nr 3 w Busku-Zdroju), III - Szymon Bomba ( SP nr 3 w Busku-Zdroju). Na dystansie 300 m chłopców niepokonany był zespół ze Szkoły Podstawowej nr 3. Na podium stanęli: Maks Bielawski, Bartłomiej Kopciara i Dawid Dulik, jako trzeci.

2017fundusze_europejskie2.JPG

Dystans 600 m dziewcząt najszybciej pokonały: Wiktoria Segida (I miejsce), Patrycja Gozdek (II miejsce), Weronika Grochowina (III). Zwyciężczynie uczą się w Samorządowym Gimnazjum w Podgajach. Odległość 400 m przebiegła brawurowo Weronka Uchto (SP w Kołaczowicach), druga była Oliwia Lachowska (SP nr 2 w Busku-Zdroju), a trzecia Natalia Sakwa (SP nr 3 w Busku-Zdroju). Na dystansie 200 metrów dziewcząt na podium stanęły uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 3: Oliwia Janik, Julia Hamułko i Julia Mycka.

W rywalizacji drużynowej zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 3 w Busku-Zdroju, druga była Szkoła Podstawowa w Kołaczkowicach, a trzecia szkoła Podstawowa w Dobrowodzie.

Medale i puchary wręczyli: Henryk Radosz zastępca burmistrza miasta i gminy Busko-Zdrój, Jolanta Maj naczelnik Wydziału Oświaty Promocji i Infrastruktury Społecznej buskiego ratusza oraz Marian Ragan dyrektor Buskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Wiceburmistrz podziękował i pogratulował wszystkim uczestnikom biegów.

dzien_funduszy_033.jpg

Podczas dni otwartych kuracjusze i turyści mieli okazję poznać historie miasta i jego zabytki, spacer z przewodnikiem Centrum Informacji Turystycznej objął m.in. sanatorium Marconi, park zdrojowy, kościół św. Leonarda, a zakończył się przy skateparku.

Dużą atrakcją dla dzieci były animacje zuchowe. Zuchy ze 127 Buskiej Gromady Zuchowej „Wioska Smerfów" w Siesławicach Hufiec ZHP w Busku-Zdroju zachęcała kolegów do wzięcia udziału w grze. Rozgrywki dla dzieci dostarczyły dużo emocji, a uśmiech nie schodził z dziecięcych ust. Na zakończenie zuchy zaprosiły kuracjuszy do wspólnej zabawy.

Jak na imprezę na skateparku przystało podczas dni otwartych przewinęło się dużo aktywności fizycznych, kolejną z nich był trening na siłowni. Instruktorki fitnessu objaśniały jak ćwiczyć na poszczególnych przyrządach by wzmocnić mięśnie i poprawić kondycję. Pokaz połowu ryb zaprezentowali członkowie Koła Polskiego Związku Wędkarskiego w Busku-Zdroju. Grupa młodzieżowa koła zajęła I miejsce w rywalizacji drużynowej w kategorii do lat 12 w XIII Okręgowej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Wędkarskich.

dzien_funduszy007.jpg

Nie zabrakło stoiska promującego wykorzystanie unijnych funduszy, a w nim ulotek opisujących projekt, balonów po które chętnie sięgały dzieci, cukierków z logo projektu oraz odblaskowych opasek.

Podczas dni otwartych prezentowało się stoisko „Jesionowy Dworek", które częstowało smacznym karpiem i szczupakiem.

Dla dzieci bezpłatnie przygotowane zostały dmuchańce i karuzela, a także wata cukrowa i popcorn.

Organizatorem imprezy był Wydział Oświaty Promocji i Infrastruktury Społecznej Urzędu Miasta i Gminy w Busku-Zdroju we współpracy z Buskim Samorządowym Centrum Kultury i Buskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji.

tekst: busko.pl

Reklama.

Zdjęć w galerii: 67

Tagi: Skatepark   dni otwartych funduszy    

Zobacz także

Koncert Gloria Polonica w kościele pw. św. Brata Alberta

Dodane: 2018-04-20 16:59 - Komentarze  (0)  czytane (3956)

TAGI:Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.196.47.145

do poniżej (2017-05-21 11:26:44)

Czy tam stoi Maniek ze szpitala?

garnitur (2017-05-21 07:24:52)

TAKI GORĄC A GARNITUR MUSI BYĆ??!!

do ptaszka (2017-05-20 19:14:09)

teraz sikora planuje nasadzenie
krzewów również na BYCOKU(PARANOJA)
Krzaki niech nasadzi sobie w Widuchowej, a
od miejsca zabaw zimowych dla dzieciaków
Sikora WARA!. Zwróćcie uwagę na te
chodniki na Mickiewicza i przed BYCOKIEM
od strony internatu, jakie tam są koleiny,
jakie tam są wygórowania kostek
chodnikowych. Pan sikora te buble
wykonawcy odebrał, przyznał nawet premie
tym, którzy odbierali te roboty po partaczach
budowlanych. Sikora, zmądrzej choć
troszkę. Zacznij słuchać ludzi, którzy dobrze
podpowiadają. Zmień się!

Mieszkaniec Buska (2017-05-20 09:07:23)

Do "Do Janusz" Gdyby gmina miała ciekawe pomysły, nie musieliby im niczego podrzucać. Od tego jest burmistrz, który pobiera pensję z naszych podatków, żeby słuchał i realizował potrzeby społeczne mieszkańców. Pokora jest potrzebna, ale ze strony władzy. Robi swoje, głownie dla swoich, żeby być jeszcze bogatszy. Zrozumiałe jest, że jeśli jest Twoim chlebodawcą, to mianowałbyś go dożywotnim burmistrzem (coś na wzór Korei Północnej). Apropos Korei Północnej, na szczęście dla nas, może na nieszczęście dla Ciebie, nie żyjemy w Niej. Mieszkamy w wolnym Państwie wolnych ludzi i to sama Konstytucja zapewnia swobodę wypowiedzi, także tej na sesjach Rady Miejskiej. Problemy ma ważniejsze? a jakie mogę być ważniejsze dla radnego problemy, niż problemy miasta min. społeczne, infrastrukturalne? A koguta to jutro zjedz z rosołem... smacznego.

jacek (2017-05-20 07:58:18)

a gdzie wyniki biegów?

do Janusz (2017-05-20 07:06:58)

Lans i tyle.Piejecie pomysłami jak kogut Maciejowej o północy ale robotę podrzucacie Gminie i temu nie lubiany przez Was Burmistrzowi.Trochę pokory.W szoku byłeś? .Burmistrz to biedak powiadasz? -może bogatszy niż ci się wydaje ale zachowuje się przyzwoicie i robi swoje.Następne wybory wygra w cuglach.Przewodnicząca Rady jest i tak zbyt cierpliwa i powinna ograniczyć waszą radosną twórczość na Sesji Rady,która ma ważniejsze od waszych problemy.

zakaz (2017-05-19 21:45:16)

W projekcie regulaminu jaki ma być głosowany w czwartek ma być zakaz jazdy na rowerach i deskorolkach.

Barwy Miasta (2017-05-19 15:53:23)

Czy można w tym roku liczyć na re-aktywację festiwalu "Barwy Miasta"?

(2017-05-19 15:16:10)

Przeczytajcie dokładnie co zawiera projekt uchwały:

"W sprawie zasad i trybu korzystania z Terenu Rekreacyjnego - Skatepark, zlokalizowanego w Busku- Zdroju przy ul. Kusocińskiego (druk nr XXIX/416/17)."

Kto napisał takie rzeczy? Według mnie to skandal ! Ograniczanie wolności obywatelskich i dyskryminacja ludzi ! Nie będę się to rozpisywał. Nich każdy sam przeczyta...

Janusz (2017-05-19 15:14:09)

Co do skateparku to powstał on z inicjatywy Młodego Buska w jakim byłem szoku gdy w poprzednich wyborach Pan obecnie panujący używał go na swoim bilbordzie reklamowym jednak biedak użył pewnie z dużą nieświadomością reklama firmy produkujące ubrania ta firma to "Hardkor" ciekawe czy wie kto jest właścicielem tej firmy. Jak się dowie to znów będzie leżał w szpitalu. Tak że nie należy przywłaszczać sobie cudzych zasług i nie robić regulaminu bez wiedzy inicjatorów pomysłu. A na radzie to będzie bardzo ciekawie. Życzę dużo cierpliwości radnym.

real (2017-05-19 15:05:56)

A to w znacznej mierze dzięki MŁODEMU BUSKU na czele z panem Łukasz Szumilasem

więcej

Restauracje

Restauracja - Kawiarnia CYNAMONOWA

al. Mickiewicza 22, 28-100 Busko-Zdrój

Restauracja VICTORIA w Busku-Zdroju

Park Zdrojowy, 28-100 Busko-Zdrój

Pensjonat SANATO SPA

1-go Maja 29, 28-100 Busko-Zdrój

Zamek Dersława- Restauracja Gościniec

Al. Mickiewicza 18, 28-100 Busko-Zdrój

więcej

Pizzerie

Kręgielnia Chicago Drink Bar & Pizzeria

Partyzantów 17, 28-100 Busko-Zdrój

więcej

Placówki artystyczne

Konkursy

Konkurs zakończony: Onyx Club - Pub & Restaurant
Konkurs zakończony: Koncert Michała Szpaka w Kielcach
Konkurs zakończony: Do wygrania zaproszenia na spektakl Ostra jazda
Konkurs zakończony: Słodka Uczta dla Dwojga w Lodziarni Dolce Vita
Konkurs zakończony: Koncert zespołu Poparzeni Kawą Trzy
Konkurs zakończony: Koncert Tribute to Jantar w Kielcach
Konkurs zakończony: Koncert Raz Dwa Trzy Młynarski w Kielcach
Konkurs zakończony: Cyrk Safari w Pińczowie i Busku-Zdroju

Oferty sponsorowane

Kabaret Moralnego Niepokoju w BSCK

W sobotę, 12 maja 2018r. o godz. 16:00 zapraszamy do Buskiego...

Bal Gimnazjalny 2018: Samorządowe Gimnazjum nr 2 (foto/nowe video)

W czwartek, 8 lutego 2018 roku odbył się bal gimnazjalny trzecioklasistów...

Rodzinne firmy szansą dla regionalnego rozwoju

O wyzwaniach i szansach przed jakimi stoją rodzinne firmy dyskutować...

Nie pozwól by stres popsuł ważne spotkanie biznesowe

Stres towarzyszy człowiekowi zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym....

Podmioty Ekonomii Społecznej - nowa moda, czy realna potrzeba

Caritas Diecezji Kieleckiej informuje że 11 grudnia w siedzibie...

Spółdzielnia Socjalna 'Awokado' już działa

Już działa lokal gastronomiczny Spółdzielni Socjalnej 'Awokado',...

Ogłoszenia

Dodano: 2018-04-21 14:55:48

sprzedam działkę uzbrojoną

Dodano: 2018-04-21 14:14:10

ziemniaki sadzeniaki tajfun

Dodano: 2018-04-21 11:48:55

Zatrudnie sprzedawcę

Dodano: 2018-04-21 11:40:05

Praca-sprzedawca

Dodano: 2018-04-21 10:39:58

Poszukuję pracy

Dodano: 2018-04-21 10:20:25

Kawalerka

Dodano: 2018-04-21 09:29:08

PRACA PILNIE ZATRUDNIĘ

Dodano: 2018-04-21 09:14:22

Lokal do wynajęcia

Dodano: 2018-04-21 08:59:47

Działka rolna.

Dodano: 2018-04-21 08:41:32

Sprzedam meble kuchenne