Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

26. Finał WOŚP w Nowym Korczynie

Dodał: Milena Data: 2018-01-16 16:40:41 (czytane: 743)

W niedzielę 14 stycznia 2018 roku jak zawsze skutecznie Orkiestra zagrała w Nowym Korczynie: 8798,33 zł 16,81 € i 41 pensów. W 2017 r. "przebito" 9 tysięcy złotych, a kwestujący uczniowie Samorządowego Gimnazjum im. św. Kingi zebrali 9396,66 zł, 12 kun chorwackich, 20 $ i 6 €.

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing
www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-Zdrój

BILANS - biuro rachunkowe Grzegorz Wolański
,biuro rachunkowe, biuro rachunkowe busko, busko-zdrój, usługi księgowe, rozliczenia podatkowe, rozliczenia z ZUS, VAT, ZUS, kadry, płace, rachunkowość, JPK, Jednolity Plik Kontrolny, przesyłanie JPK, usługi księgowe, podatkowe, firma, osoba fizyczna,

ul. Sezamkowa 5. 28-100, Busko-ZdrójKiedy w latach ubiegłych było to: w 2016 r. 7406,66 zł i 13,81 €, w 2015r. - 8.043,08 zł, 10 £ i 3,26 €, 7.900,00 zł - w 2014r, 5.760,63 zł – 2013r, 7.056,74 zł, 1 $, 5€ oraz 2 złote precjoza – w 2012r, 7.822,30 zł i 15 € -w 2011r, 4.473,93 zł i 2 € -w 2010r.

Wolontariusze – 13 dziewcząt i 2 chłopców, pod opieką nauczycieli: Artura Grzesiaka, Pawła Kulika, Barbary Kanickiej, Moniki Kaszuby, Bernadety Gajdy, Zofii Dybały-Nowak i Małgorzaty Jasiak, kwestowali w okolicach kościołów i na nowokorczyńskim rynku.

W tegorocznej edycji WOŚP po raz kolejny zbierano pieniążki dla wyrównania szans w leczeniu noworodków.

wosp_nk.JPG

Artystyczna oprawa grania WOŚP zorganizowana została przez Gminny Ośrodek Kultury we współpracy z Urzędem Gminy. W tym roku - już po raz dziewiąty, ale po raz kolejny koncert jest szczególny, bo na naszym zrewitalizowanym rynku, przystrojonym bożonarodzeniowymi drzewkami udekorowanymi przez uczniów i nauczycieli ze szkół  oraz z przedszkola w gminie. A uczniowie i opiekunowie – wolontariusze – z dotychczasowego samorządowego gimnazjum, przekształconego w Publiczną Szkołę Podstawową z dyrektor Barbarą Karnawalską na czele grają w orkiestrze już przeszło ćwierć wieku – od początku zaistnienia tej wspaniałej imprezy.

Byli z nami samorządowcy z Pawłem Zagają – wójtem i Joanną Parlak – skarbniczką gminy, którzy „grali” z całymi rodzinami, Józef Boduszek - sekretarz gminy, Krystyna Szafraniec – przewodnicząca komisji kultury, oświaty i promocji rady gminy, pracownicy UG, tu szczególnie pracownicy referatu gospodarki komunalnej, Gminnego Ośrodka Kultury, członkowie Towarzystwa Miłośników Ziemi Korczyńskiej, a także Mieszkańcy i Goście z gminy.

wosp_nk1.JPG

„Granie„ rozpoczęła z nami i dla nas Orkiestra Dęta im. Jana III Sobieskiego, która w tym roku obchodzi swój 328. jubileusz założenia i jest najstarszą taką Orkiestrą  w Polsce. Muzycy w tym dniu pod batutą Artura jaroszka i z niezawodną „rodzynką” – Patrycją Misterką dziarsko bawili nas składanką pieśni, piosenek i marszów.

Niestety z powodu choroby nie wystąpiły, dotąd niezawodne, Kasia i Ola Cerazy. Następnie kolejne zespoły muzyczne bawiły zebranych na rynku: TOP SECRET - skład: 1. Grzegorz Stańczak, 2. Waldemar Nowak, 3. Tomasz Rozmyślak, 4. Maciej Fijałkowski; AXER - skład: Patrykiem Sobieraj i Konrad Kwiecień; VOKALL  - w składzie Artur Gruchała. 2. Damian Kucięba i 3. Paweł Krawczyk.

Muszę tutaj dodać, że przy muzyce płynącej ze sceny bawili się dorośli, ale najpiękniejszy popis taneczny dały jedne z najmłodszych uczestniczek: Julcia Krzyżańska i Zosia Zagaja.

wosp_nk3.JPG

Odbywała się także orkiestrowa przejażdżka samochodem strażackim OSP Stary Korczyn. Druhowie: prezes Konrad Wawrzyk, Wojtek Stulak, Dawid Walasek i Grzegorz Pytlik, uczestniczyli w akcji WOŚP w niedzielne popołudnie. Samochodem strażackim, należącym do krajowego systemu ratowniczo -gaśniczego obwożono chętnych po nowokorczyńskim rynku. Jak zwykle najbardziej zadowolone z takiej przejażdżki były małe strażaczki i strażacy – dzieci, które „grały” w WOŚP.

Prócz tego duże zainteresowanie budziła przygotowana przez GOK - wystawa zdjęć
z poprzednich naszych – od 2010r, „grań” z WOŚP, eksponowana przy punkcie informacji turystycznej; Zainteresowanych zachęcamy do odwiedzania naszego ośrodka kultury, gdzie przez pewien czas będzie udostępniona do obejrzenia.

W Punkcie Informacji Turystycznej obsługiwanym w tym dniu przez Alinę Kurek i Halinę Luter wolontariusze i występujący muzycy mogli się ogrzać i posilić nie tylko słodkościami. Wszyscy ochoczo próbowali potraw z fasoli po korczyńsku przygotowanej przez Panie Danutę Lasak i Halinę Pietrzyk z kuchni w miejscowej szkole podstawowej oraz pierogów z mięsem i czerwonym barszczykiem, przygotowanych właśnie dla orkiestrantów WOŚP przez Marzenę i Roberta Wilków z Zajazdu „Harnaś” w Ostrowcach.

Ciasta i produkty do kulinarnych specjałów kuchni ponidziańskiej zasponsorowali: Paweł Zagaja – Wójt Gminy, Stefan, Tomasz i Andrzej Jasiakowie z firmy FASOLEX, Władysław Smoleń - właściciel Piekarni TARKOR z Nowego Korczyna, Beata  i Tadeusz Moskwa – właściciele „Piekarni Koszyce” z Koszyc, Małgorzata i Marek Majczakowie z Masarni Kawęczyn, Teresa Dybała z Grotnik Małych oraz Gminny Ośrodek Kultury.

Samo nagłośnienie obsługiwał radny Rady Gminy p. Artur Gruchała, a przygotowanie sceny  i obsługę techniczną zapewnili pracownicy GOK-u i UG: Krzysztof Mącznik, Marcin Saltarski, Mateusz Walasek, Łukasz Misiewicz, Maciej Bronkowski i Wiesław Stojek. Całość poprowadziła - Bogumiła Zawada – dyrektor GOK.

wosp_nk2.JPG

Przygotowana przez Gminny Ośrodek Kultury we współpracy z Urzędem Gminy impreza pokazała znów pełne zaangażowanie pracowników, nauczycieli i uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w/m, zespołów muzycznych nie tylko z naszej gminy, mieszkańców i gości gminy w tak ważnym społecznie przedsięwzięciu Jurka Owsiaka.

Jak zawsze nad spokojem czuwali nasi dzielnicowi z Komisariatu Policji w Solcu- Zdroju.  Oto Lista uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Nowym Korczynie biorących udział
w zbiórce na rzecz W O Ś P w dniu 14.01.2018r.
1. Wiktoria Piotrowska
2. Anna Nowak
3. Dominika Byczyńska
4. Jagoda Katra
5. Gabriela Guła
6. Julia Piotrowska
7. Kamil Wojtaszek
8. Krzysztof Dybał
9. Patrycja Dębska
10. Anna Błach
11. Wiktoria Kaleta
12. Wiktoria Koza
13. Zuzanna Jarubas
14. Martyna Guła
15. Oliwia Juszczykwosp_nk4.JPG
Lista opiekunów podczas zbiórki:
1. Artur Grzesiak – Piasek Wielki, Nowy Korczyn
2. Paweł Kulik – Stary Korczyn, Nowy Korczyn
3. Bernadeta Gajda – Nowy Korczyn
4. Barbara Kanicka - Ostrowce
5. Zofia Dybała –Nowak - Strożyska
6. Monika Kaszuba – Nowy Korczyn
7. Małgorzata Jasiak - Brzostków

Z tego miejsca dziękuję WSZYSTKIM UCZESTNIKOM za pomoc i wsparcie w kolejnej dużej imprezie, zorganizowanej w szczytnym celu. Zapraszamy za rok.

Opracowała: Bogumiła Zawada

Reklama.

Zobacz także

Zabawa choinkowa zorganizowana przez OSP Mikułowice (foto)

Dodane: 2018-02-19 11:38 - Komentarze  (0)  czytane (848)

TAGI:Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.144.73.205

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Studniówka 2018: ZDZ w Busku-Zdroju

Spotkanie z Posłem i dyrektorem UP dotyczące zatrudniania obcokrajowców

Studniówki 2018: ZSTI w Busku-Zdroju. Część 1

Studniówka 2018 w ZSP nr 2 w Jędrzejowie. Część 2

Odbiór inwestycji w Zbludowicach

Studniówka 2018 w ZSP nr 2 w Jędrzejowie. Część 1

Konkursy

Konkurs: Wygraj zaproszenia na koncert Raz Dwa Trzy Młynarski w Kielcach
Konkurs zakończony: Międzynarodowy Cyrk Safari w Pińczowie i Busku-Zdroju!
Konkurs: Wygraj zaproszenie na Orkiestrę w Rytmie Disco
Konkurs zakończony: Wygraj zaproszenia do Parku Zatorland
Konkurs zakończony: Do wygrania zaproszenia na musical Skrzypek na dachu w Kielcach
Konkurs zakończony: Wygraj podwójne zaproszenia na Rockowy Sabat
Konkurs zakończony: Wygraj podwójne zaproszenia na koncert Workaholic w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Wygraj zaproszenia na Disco Kadzielnia 2017
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Pakiet żywieniowy od 30 zł w Restauracji Pod Świerkiem

2017-11-15 - 2019-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Salon HOUSE: Druga rzecz z wyprzedaży za połowę ceny!

Zapraszamy na zimową wyprzedaż w Salonie HOUSE!!! Wpadaj do SALONU HOUSE, czekają na Ciebie rabaty: -50% na drugą rzecz z wyprzedaży....