Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

26. Finał WOŚP w Nowym Korczynie

Dodał: Milena Data: 2018-01-16 16:40:41 (czytane: 2427)

W niedzielę 14 stycznia 2018 roku jak zawsze skutecznie Orkiestra zagrała w Nowym Korczynie: 8798,33 zł 16,81 € i 41 pensów. W 2017 r. "przebito" 9 tysięcy złotych, a kwestujący uczniowie Samorządowego Gimnazjum im. św. Kingi zebrali 9396,66 zł, 12 kun chorwackich, 20 $ i 6 €.Kiedy w latach ubiegłych było to: w 2016 r. 7406,66 zł i 13,81 €, w 2015r. - 8.043,08 zł, 10 £ i 3,26 €, 7.900,00 zł - w 2014r, 5.760,63 zł – 2013r, 7.056,74 zł, 1 $, 5€ oraz 2 złote precjoza – w 2012r, 7.822,30 zł i 15 € -w 2011r, 4.473,93 zł i 2 € -w 2010r.

Wolontariusze – 13 dziewcząt i 2 chłopców, pod opieką nauczycieli: Artura Grzesiaka, Pawła Kulika, Barbary Kanickiej, Moniki Kaszuby, Bernadety Gajdy, Zofii Dybały-Nowak i Małgorzaty Jasiak, kwestowali w okolicach kościołów i na nowokorczyńskim rynku.

W tegorocznej edycji WOŚP po raz kolejny zbierano pieniążki dla wyrównania szans w leczeniu noworodków.

wosp_nk.JPG

Artystyczna oprawa grania WOŚP zorganizowana została przez Gminny Ośrodek Kultury we współpracy z Urzędem Gminy. W tym roku - już po raz dziewiąty, ale po raz kolejny koncert jest szczególny, bo na naszym zrewitalizowanym rynku, przystrojonym bożonarodzeniowymi drzewkami udekorowanymi przez uczniów i nauczycieli ze szkół  oraz z przedszkola w gminie. A uczniowie i opiekunowie – wolontariusze – z dotychczasowego samorządowego gimnazjum, przekształconego w Publiczną Szkołę Podstawową z dyrektor Barbarą Karnawalską na czele grają w orkiestrze już przeszło ćwierć wieku – od początku zaistnienia tej wspaniałej imprezy.

Byli z nami samorządowcy z Pawłem Zagają – wójtem i Joanną Parlak – skarbniczką gminy, którzy „grali” z całymi rodzinami, Józef Boduszek - sekretarz gminy, Krystyna Szafraniec – przewodnicząca komisji kultury, oświaty i promocji rady gminy, pracownicy UG, tu szczególnie pracownicy referatu gospodarki komunalnej, Gminnego Ośrodka Kultury, członkowie Towarzystwa Miłośników Ziemi Korczyńskiej, a także Mieszkańcy i Goście z gminy.

wosp_nk1.JPG

„Granie„ rozpoczęła z nami i dla nas Orkiestra Dęta im. Jana III Sobieskiego, która w tym roku obchodzi swój 328. jubileusz założenia i jest najstarszą taką Orkiestrą  w Polsce. Muzycy w tym dniu pod batutą Artura jaroszka i z niezawodną „rodzynką” – Patrycją Misterką dziarsko bawili nas składanką pieśni, piosenek i marszów.

Niestety z powodu choroby nie wystąpiły, dotąd niezawodne, Kasia i Ola Cerazy. Następnie kolejne zespoły muzyczne bawiły zebranych na rynku: TOP SECRET - skład: 1. Grzegorz Stańczak, 2. Waldemar Nowak, 3. Tomasz Rozmyślak, 4. Maciej Fijałkowski; AXER - skład: Patrykiem Sobieraj i Konrad Kwiecień; VOKALL  - w składzie Artur Gruchała. 2. Damian Kucięba i 3. Paweł Krawczyk.

Muszę tutaj dodać, że przy muzyce płynącej ze sceny bawili się dorośli, ale najpiękniejszy popis taneczny dały jedne z najmłodszych uczestniczek: Julcia Krzyżańska i Zosia Zagaja.

wosp_nk3.JPG

Odbywała się także orkiestrowa przejażdżka samochodem strażackim OSP Stary Korczyn. Druhowie: prezes Konrad Wawrzyk, Wojtek Stulak, Dawid Walasek i Grzegorz Pytlik, uczestniczyli w akcji WOŚP w niedzielne popołudnie. Samochodem strażackim, należącym do krajowego systemu ratowniczo -gaśniczego obwożono chętnych po nowokorczyńskim rynku. Jak zwykle najbardziej zadowolone z takiej przejażdżki były małe strażaczki i strażacy – dzieci, które „grały” w WOŚP.

Prócz tego duże zainteresowanie budziła przygotowana przez GOK - wystawa zdjęć
z poprzednich naszych – od 2010r, „grań” z WOŚP, eksponowana przy punkcie informacji turystycznej; Zainteresowanych zachęcamy do odwiedzania naszego ośrodka kultury, gdzie przez pewien czas będzie udostępniona do obejrzenia.

W Punkcie Informacji Turystycznej obsługiwanym w tym dniu przez Alinę Kurek i Halinę Luter wolontariusze i występujący muzycy mogli się ogrzać i posilić nie tylko słodkościami. Wszyscy ochoczo próbowali potraw z fasoli po korczyńsku przygotowanej przez Panie Danutę Lasak i Halinę Pietrzyk z kuchni w miejscowej szkole podstawowej oraz pierogów z mięsem i czerwonym barszczykiem, przygotowanych właśnie dla orkiestrantów WOŚP przez Marzenę i Roberta Wilków z Zajazdu „Harnaś” w Ostrowcach.

Ciasta i produkty do kulinarnych specjałów kuchni ponidziańskiej zasponsorowali: Paweł Zagaja – Wójt Gminy, Stefan, Tomasz i Andrzej Jasiakowie z firmy FASOLEX, Władysław Smoleń - właściciel Piekarni TARKOR z Nowego Korczyna, Beata  i Tadeusz Moskwa – właściciele „Piekarni Koszyce” z Koszyc, Małgorzata i Marek Majczakowie z Masarni Kawęczyn, Teresa Dybała z Grotnik Małych oraz Gminny Ośrodek Kultury.

Samo nagłośnienie obsługiwał radny Rady Gminy p. Artur Gruchała, a przygotowanie sceny  i obsługę techniczną zapewnili pracownicy GOK-u i UG: Krzysztof Mącznik, Marcin Saltarski, Mateusz Walasek, Łukasz Misiewicz, Maciej Bronkowski i Wiesław Stojek. Całość poprowadziła - Bogumiła Zawada – dyrektor GOK.

wosp_nk2.JPG

Przygotowana przez Gminny Ośrodek Kultury we współpracy z Urzędem Gminy impreza pokazała znów pełne zaangażowanie pracowników, nauczycieli i uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w/m, zespołów muzycznych nie tylko z naszej gminy, mieszkańców i gości gminy w tak ważnym społecznie przedsięwzięciu Jurka Owsiaka.

Jak zawsze nad spokojem czuwali nasi dzielnicowi z Komisariatu Policji w Solcu- Zdroju.  Oto Lista uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Nowym Korczynie biorących udział
w zbiórce na rzecz W O Ś P w dniu 14.01.2018r.
1. Wiktoria Piotrowska
2. Anna Nowak
3. Dominika Byczyńska
4. Jagoda Katra
5. Gabriela Guła
6. Julia Piotrowska
7. Kamil Wojtaszek
8. Krzysztof Dybał
9. Patrycja Dębska
10. Anna Błach
11. Wiktoria Kaleta
12. Wiktoria Koza
13. Zuzanna Jarubas
14. Martyna Guła
15. Oliwia Juszczykwosp_nk4.JPG
Lista opiekunów podczas zbiórki:
1. Artur Grzesiak – Piasek Wielki, Nowy Korczyn
2. Paweł Kulik – Stary Korczyn, Nowy Korczyn
3. Bernadeta Gajda – Nowy Korczyn
4. Barbara Kanicka - Ostrowce
5. Zofia Dybała –Nowak - Strożyska
6. Monika Kaszuba – Nowy Korczyn
7. Małgorzata Jasiak - Brzostków

Z tego miejsca dziękuję WSZYSTKIM UCZESTNIKOM za pomoc i wsparcie w kolejnej dużej imprezie, zorganizowanej w szczytnym celu. Zapraszamy za rok.

Opracowała: Bogumiła Zawada

Reklama.

Zobacz także

IV Sesja Rady Powiatu w Busku-Zdroju - transmisja w Ponidzie.TV

Dodane: 2019-01-19 12:59 - Komentarze  (1)  czytane (868)

TAGI:Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.80.55.37

Telewizja

Studniówka 2019: I LO w Busku-Zdroju - Polonez

Studniówki 2019: ZSP nr 1 im. ks. St. Konarskiego w Jędrzejowie. Część 2 (foto/video)

Studniówki 2019: ZSP nr 1 im. ks. St. Konarskiego w Jędrzejowie. Część 3

Studniówki 2019: ZSP nr 1 im. ks. St. Konarskiego w Jędrzejowie. Część 4

Studniówka 2019: LO im. M. Konopnickiej w ZSP w Wodzisławiu - Zabawa

Studniówki 2019: ZSP nr 1 im. ks. St. Konarskiego w Jędrzejowie (foto/video)

Konkursy

Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na seans Planeta Singli 2
Konkurs zakończony: Koncert Beaty Kozidrak & Bajm
Konkurs zakończony: Onyx Club - Pub & Restaurant
Konkurs zakończony: Koncert Michała Szpaka w Kielcach
Konkurs zakończony: Do wygrania zaproszenia na spektakl Ostra jazda
Konkurs zakończony: Słodka Uczta dla Dwojga w Lodziarni Dolce Vita
Konkurs zakończony: Koncert zespołu Poparzeni Kawą Trzy
Konkurs zakończony: Koncert Tribute to Jantar w Kielcach
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Pakiet żywieniowy od 30 zł w Restauracji Pod Świerkiem

2017-11-15 - 2019-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Wielka wyprzedaż w Salonie HOUSE!

Wystartowała wielka wyprzedaż w SALONIE HOUSE w Busku-Zdroju! Na odwiedzających czekają rabaty: do -50% na cały asortyment. Nie przegap...